Kelioniumanija.lt

Kaprio sala (Capri) – viena vaizdingiausių salų Italijos pakrantėje, Tirėnų jūroje tarp Neapolio ir Salerno įlankų. Sala priklauso Italijos Kampanijos regionui. 

Kaprio sala yra palyginti nedidelė ir užima apie 10 kv. km. Salos pavadinimas graikų kalba (capros) reiškia šerną. Tuo tarpu romėnai šią salą vadino ožkų sala. Šį nuostabų gamtos kampelį atradę turtingi romėnai turėjo čia savo vilas. Imperatorius Augustas Kaprio saloje statė ne tik vilas ir šventyklas, bet ir akveduką. 

Idiliškoji Kaprio sala turistų tarpe ėmė populiarėti jau 19 a. antrojoje pusėje – ją ypatingai pamėgo Europos elitas, menininkai, rašytojai.  

Kaprio salos pakrantės uolėtos ir aukštos, čia gausu urvų, arkų. Šią romantišką ir saulėtą salą lankytojai yra itin pamėgę, todėl dažnai čia sutiksite minias poilsiautojų, ypatingai liepos ir rugpjūčio mėnesiais. Savaitgaliais bei švenčių dienomis čia mielai plūsta ir patys italai. Tad norintiems išvengti poilsiautojų antplūdžio verta į Kaprį keliauti gegužės ar rugsėjo mėnesiais.

 

Lankytinos vietos Kaprio saloje:

  • Grotta Azzura – žydroji grota, į kurią galima nuplaukti laiveliu iš Marina Grande uosto. Net ir norint, sunku pražiopsoti skelbimus, siūlančius ekskursijas į šią Kaprio salos įžymybę. Pro siaurą plyšį laiveliu patenkama į erdvią grotą, kurią saulės spinduliai, skverbdamiesi pro jūros vandenį, iš apačios apšviečia efektinga melsva spalva.
  • Kaprio saloje yra du miestai – Kapris ir Anakapris, pastarasis įsikūręs aukščiau ant kalvos virš Kaprio miesto. Taip pat yra du uostai – Didysis ir Mažasis – Marina Grande ir Marina Piccola.

 

Į pagrindinį Kaprio salos uostą Marina Grande galima atplaukti keltu iš Neapolio ir kitų aplinkinių miestų, pavyzdžiui, Sorrento ar Positano. Kelionė keltu iš Sorrento trunka apie 40 min, iš Neapolio – dvigubai ilgiau.