Kelioniumanija.lt

Sardinija (Sardegna) – antra pagal dydį Italijos sala, esanti Viduržemio jūroje. Visa sala yra autonominis regionas.

Sardinijos sala iš šiaurės į pietus nusidriekusi apie 300 km, nuvažiuoti iš šiaurinės dalies į pietinę trunka apie 4 valandas. Sardinijos saloje vyrauja švelnus jūrinis klimatas, o pagrindinis turizmo sezonas čia trunka nuo gegužės iki spalio mėnesio. 

Daugiau apie Sardinijos klimatą 

 

Iki šių dienų pasakojama graži legenda apie kadaise šioje, antroje pagal dydį Viduržemio jūros saloje, gyvenusius milžinus, nusileidusius iš žvaigždžių. Ir šiandien beklaidžiojant po salą galima aptikti mistines milžinų kapavietes (Tomba di Giganti) bei neįprastus kūgio formos statinius iš didžiulių akmens luitų, vadinamus nuragais, kurių tikrąją paskirtį gaubia paslaptis.

Mokslininkai šiuos statinius, iškilusius prieš daugiau nei 4 tūkstantmečius, laiko seniausiais Europoje. Manoma, jog šie kūgiai galėjo atlikti gynybinę funkciją, kiti įžvelgia šventyklų ar gyvenamųjų namų paskirtį.

Iš viso saloje priskaičiuojama kone 7000 nuragų, tiesa, ne visi išlikę statiniai yra puikios būklės. Spėjama, jog kadaise saloje nuragų būta žymiai daugiau.

Sardinijoje oficiali kalba yra italų, tačiau salos gyventojai sardai kalba ir romanų kalbų grupei priklausančia sardų kalba.

Į Unesco pasaulio paveldo sąrašą yra įtrauktos tradicinės sardų dainos – tai polifoninės liaudies dainos, cantu a tenore.  

 

Svarbiausi miestai Sardinijoje yra Kaljaris – antikinis miestas su gilia istorija ir istoriniu senamiesčiu žavintis Algeras

Sardinija labiausiai garsėja įspūdingomis pakrantėmis ir gamta. Viena iš labiausiai turistų pamėgtų vietovių – tai Neptūno grota, esanti netoli Algero miesto. Šioje grotoje galima išvysti gamtos suformuotus stalagmitus ir stalaktitus.

 

Taip pat skaitykite:

Svarbiausios lankytinos vietos Sardinijos saloje 

Įdomybės apie Sardiniją