Izraelis

Kelioniumanija.lt

Oficialus pavadinimas

Izraelio valstybė

Regionas

Artimieji Rytai

Sostinė

Jeruzalė

Didžiausi miestai

Tel Avivas, Haifa, Holonas, Beršeba

Šalis garsėja

Religijomis

Plotas

20 770 km²

Gyventojų skaičius

7 mln.

Kalba

Hebrajų, arabų

Pinigai

Izraelio naujasis šekelis (ILS)

Informacija apie šalį

Izraelis yra Vakarų Azijoje. Jis ribojasi su Libanu, Sirija, Jordanija bei Egiptu. Šalies krantus skalauja Viduržemio ir Raodonoji jūra.

Ši valstybė reiškia daug skirtingų dalykų žmonėms. Milijonams iš viso pasaulio, kurie yra krikščionybės, judaizmo ir islamo atstovai, tai yra „Šventa žemė“. Net ir nepaisant to, šalis yra nuostabi ir labai įdomi. Jūra, dykumos, senoviniai miestai bei žavinti gamta.

Izraelyje gyvena labai skirtingi gyventojai. Jie priklauso skirtingoms religijoms, kultūroms etninėms ir socialinėms grupėms. Izraelyje pastoviai yra vartojamos 33 kalbos ir tarmės. Valstybinė kalba yra ivritas, o palestiniečių mažumai oficiali kalba yra arabų. Šalyje taip pat vartojamos anglų, prancūzų bei rusų kalbos.

Šalyje vasaros būna karštos, sausos ir ilgos, o žiemos trumpos, vėsios ir drėgnos. Karščiausias mėnuo yra rugpjūtis, o šalčiausias – sausis.

Jeruzalė yra vienašališkai paskelbta ir nepripažinta tarptautiniu mastu sostinė, o Tel Avivas laikomas sostine daugumos užsienio valstybių.

Tel Avivas yra prie Viduržemio jūros. Tai didžiausias šalies uostas, finansų ir komercinis centras.

Izraelis Jaruzalę yra paskelbęs sostine, bet daug pasaulio valstybių to nepripažįsta. Jeruzalės miestas yra šventas žydams, krikščionims ir musulmonams. Miestas yra suskirstytas į kvartalus: žydų, krikščionių, musulmonų ir armėnų.