Kelioniumanija.lt

Netoli nuo Negyvosios jūros Masados tvirtovę vienišos uolos viršūnėje 42 metais prieš Kristų pastatė karalius Erodas Didysis. Tvirtovė stūkso 440 m aukštyje virš jūros lygio.

Tvirtovės sienos mena didžiausią jos apgultį – 70 m., kuomet 15 tūkstančių romėnų karių trejus metus bandė įveikti pilies gynybą. Didžiąją apgultį trejus metus atlaikę 1000 vietinių gyventojų žydų galiausiai nusižudė, supratę, kad priešo įveikti nepavyks.

Buvo sudegintos visos maisto atsargos, padegti gyvenamieji namai, taip siekiant, kad ugnis pasiglemžtų visus vertingus daiktus, kad šie neatitektų priešams. Vėliau burtų keliu iš visų Masados gyventojų buvo išrinkta dešimt vyrų, išžudžiusių visus tvirtovės gyventojus. Atlikus tai, iš šių dešimties vyrų burtų kelių išrinktas vienas, nužudęs gyvus likusius devynis vyrus ir galiausiai nusižudęs pats.

Šiandien Masada – viena iš lankomiausių istorinių vietų Izraelyje, apsilankymas kurioje ne vienam turistui emociškai prilygsta apsilankymui Jeruzalėje. Prie pat smaragdinės Negyvosios jūros iškilusi ir į Judėjos dykumą žvelgianti legendinė tvirtovė traukte traukia savo didybe ir pasakiškais iš čia matomais saulėtekiais, kuriuos Masadoje pasitinka atvykėliai iš viso pasaulio.

Masada – į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą įtraukta vieta.

 

Kelionių idėjos