Kelioniumanija.lt

Negevo dykuma – didžiulė dykuma Izraelyje, plytinti šalies pietuose ir sudaranti daugiau nei 60 proc. šios šalies teritorijos. Izraeliečiai didelėje dalyje šios dykumos teritorijos įkurė miestus, kuriuose auga palmės, žaliuoja įvairūs augalai.

Vienas iš šių miestų, Be‘er Shevas, ketvirtas pagal dydį Izraelyje, dažnai vadinamas Negevo sostine. Palyginti su kitais Šventosios žemės miestais, pastarasis yra gan neišvaizdus ir visuomet labai karštas.

Bene svarbiausi Negevo dykumos traukos centrai – tai didžiuliai krateriai. Vieno iš jų, Maktesh Ramon (Ramono kraterio) gylis – 300 m. Šis krateris yra aštuonių kilometrų pločio ir 40 km ilgio. Daugeliui jis truputį primena Didįjį Kanjoną ir ypač – Mėnulį. 

Giliai Negevo dykumoje yra ir viena iš įspūdingiausių jos vietų – puikiai išsilaikęs senovės arabų genties nabatėjų miestas Avdatas. Jis buvo įkurtas 3 a. pr. Kr. kaip viena iš Smilkalų kelio stočių, per kurias smilkalai ir prieskoniai iš Arabų pusiasalio ir Tolimųjų Rytų per Petrą Jordanijoje ir Negevą patekdavo į Viduržemio jūros uostus, o iš čia – į visą likusį pasaulį.

Kelionių idėjos