Kelioniumanija.lt

Haifa – tai trečias pagal dydį miestas Izraelyje. Mieste gyvena žmonės, kurie išpažįsta judaizmą, islamą, krikščionybę. Haifa yra svarbiausias Bahajų tikėjimo centras. Miestas turi tarptautinį oro uostą bei jūrų uostą.

Haifa žinoma jau nuo antikos laikų. Pirmą sykį Talmude šio miesto pavadinimas paminėtas 3-iame a.pr.m.e. Miestas išsidėstęs ant milžino Karmelio kalno, todėl iš kurios pusės beatvyktum, nepastebėti namais, it mažais baltais akmenukais, nusėto kalno, neįmanoma.

Haifa yra vienas iš vos kelių Šventosios žemės miestų, kuriame žydai gyvena kartu su arabais. Čia jie ne tik dalinasi vienu miestu, bet ir gali pasigirti sąlyginai neblogais tarpusavio santykiais, dėl kurių neretai Haifa tituluojama „tolerancijos sostine“.

 

Lankytinos vietos Haifoje:

 

Haifos senamiestis 

Karmelio kalno (jo aukštis 546 m) papėdėje įsikūręs Haifos senamiestis, kuriame daugybė griūvančių, tačiau nuostabios arabų architektūros pastatų. Tai ir vargingiausias miesto rajonas, kuriame daugiausiai gyvena buvusių Sovietų Sąjungos respublikų imigrantų, Etiopijos žydų bei Izraelio arabų. Antra vertus, tai bemaž judriausia ir gyvybingiausia miesto dalis, kurioje įsikūrė daug įvairių menkniekių ir drabužių parduotuvėlių, bakalėjų, mažų restoranėlių. Čia galima paragauti ir skaniausių Haifoje felafelių beishwarmų.

 

Bahajų sodai

Haifos miesto vizitinė kortelė – Bahajų sodai, kurie yra šio miesto turistų traukos centras Nr. 1. Unesco saugomus Bahajų sodus sudaro 19 terasų. Skaityti daugiau

 

Muziejai Haifoje

Haifoje įsikūrę keletas muziejų – tai Haifos muziejus, Muzikos muziejus, Jūrų muziejus, Japonų kultūros muziejus ir kt.

 

Kitos lankytinos vietos

Kitos žymios vietos Haifoje – tai Karmelitų vienuolynas, pastatytas 13 a., Didžioji Haifos sinagoga, Archeologinių radinių vietos Karmelo kyšulyje.