Kelioniumanija.lt

Izraelis Jaruzalę yra paskelbęs sostine, bet daug pasaulio valstybių to nepripažįsta. Iki 1967 m. Jordanijai priklausė rytinė miesto dalis, bet Izraelis ją okupavo. Rytinę  miesto dalį sava laiko Palestina.

Jeruzalės miestas yra šventas žydams, krikščionims ir musulmonams. Miestas yra suskirstytas į kvartalus: žydų, krikščionių, musulmonų ir armėnų.

 

Lankytinos vietos Jeruzalėje:

 

Raudų siena

Raudų siena, arba HaKotel HaMaaravi, esanti Jeruzalėje, yra viena švenčiausių vietų žydams. Ši siena buvo pastatyta 6 a. pr. Kr. Raudų sienos plyšeliuose prikaišiota raštelių su žmonių troškimais. Priešais Raudų sieną esanti aikštė yra padalinta į dvi dalis – moterų ir vyrų.

 

Alyvų kalnas

Jeruzalėje esantis Alyvų kalnas, nuo kurio šiandien atsiveria puiki senosios Jeruzalės panorama, žymi svarbiausius Jėzaus gyvenimo etapus. Šioje vietoje Jėzus skelbė savo pamokslus bei pranašystes, melsdavosi. Biblijoje Alyvų kalnas taip pat minimas kaip vieta, iš kurios Jėzus įžengė į dangų.

 

Karaliaus Dovydo kapavietė

Jeruzalės Siono kalvoje yra biblinio karaliaus Dovydo kapavietė, prie kurios veikia šio karaliaus vardu pavadinta sinagoga. Dovydo kapavietė ilgus amžius buvo įvairių Jeruzalės užkariautojų – kryžiuočių, persų, turkų ir kt. – taikinys, mat legendų teigimu, šioje vietoje buvo paslėpti Pirmosios šventyklos lobiai.

Virš karaliaus Dovydo kapavietės išlikusi menė, kurioje paskutinįsyk vakarieniavo Jėzus su savo apaštalais. Vėliau ši vakarienė tapo vienu iš populiariausių krikščioniškosios dailės motyvų. Šiandien išlikusi Paskutinės vakarienės menė yra ankstyvaisiais viduramžiais perstatyta menė.

 

Kristaus kapo bažnyčia

Kristaus kapo bažnyčia stovi Jeruzalėje toje vietoje, kurioje Jėzus buvo nukryžiuotas ir palaidotas, o vėliau prisikėlė. Tai viena švenčiausių vietų krikščionių pasaulyje. Pirmoji bažnyčia šioje vietoje iškilo 4 a., tačiau vėliau ji buvo ne kartą sugriauta ir atstatyta. Kryžiaus, arba Kančių kelias, jungia Jėzaus pasmerkimo mirčiai vietą su jo nukryžiavimo ir prisikėlimo vieta.

 

Kitos lankytinos vietos

  • Marijos Magdalietės vienuolynas.
  • Jono Krikštytojo gimtinė.
  • Getsemanės sodas.
  • Kryžiaus kelias.
  • Yad Vashem holokausto muziejus.
  • Kardo gatvė
  • Žydų kvartalai
  • Šventyklos kalnas