Kelioniumanija.lt

Nazaretas – nedidelis miestas, tačiau tai didžiausias arabų miestas Izraelyje, kurie sudaro didžiąją dalį iš 65 tūkst. šio miesto gyventojų. Seniau daugiausiai čia gyveno arabų krikščionių, tačiau pastaraisiais metais jų šiame mieste vis mažėja, lygiagrečiai didėjant arabų musulmonų skaičiui.

Senamiestį kerta pagrindinė Pauliaus VI-ojo gatvė, kuria vaikštant galima pereiti per visą mažytį Nazareto centrą. Kaip ir su daugeliu Izraelio miestų, su Nazaretu neįmanoma tinkamai susipažinti neaplankius turgaus – šis įsikūręs nors ir neilgoje, bet į dar kelias gatveles išsišakojančioje gatvėje, kurioje – net kelios krikščionims svarbios vietos.

Nazaretas įsikūręs kalvų grandinėje, tad jis išsidėstęs 320-490 m virš jūros lygio aukštyje.

Nedidelis Nazareto senamiestis yra gan painus. Ir nors senamiestis visuomet gyvas nuo žmonių judesio ir įvairių garsų bei kvapų, kitos siaurutės, viena kitą kertančios ir dar į daugybę kitų siauručių gatvelių išsišakojančios gatvelės, mirusios. Iš pradžių vienam klaidžioti jomis gali būti truputį baugu, nors turistų grūstys čia pat, vos už minutės kelio.

Nazaretas itin svarbus miestas tikintiesiems, todėl yra nuolatinis piligrimų traukos centras. Pagal krikščionių Evangeliją, Nazarete prabėgo Jėzaus vaikystė; čia gyveno Marija ir Juozapas; čia archangelas Gabrielius apsireiškė Marijai ir pranešė apie Kristaus gimimą; čia Jėzus pradėjo savo pamokslininkavimą.

 

 

Kelionių idėjos