Jamaika

Kelioniumanija.lt

Oficialus pavadinimas

Jamaika

Regionas

Centrinė Amerika / Karibai

Sostinė

Kingstonas

Didžiausi miestai

Spanish Town, Montego Bay

Šalis garsėja

Regio muzika, rastafarais

Plotas

10 991 km²

Gyventojų skaičius

3 mln.

Kalba

Anglų

Pinigai

Jamaikos doleris

Informacija apie šalį

Jamaika yra įsikūrusi trečioje pagal dydį saloje Karibuose. Šalyje labai daug smėlio paplūdimių, o gamtovaizdį daro įdomesnį kalnai. Aukščiausia Mėlynųjų kalnų viršūnė Blu Mauntin Pikas (2256 m). Tai yra ir aukščiausias taškas visame Karibų jūros regione.

Šalyje klimatas yra tropinis karštas ir drėgnas. Lietingi sezonai yra gegužę-liepą ir rugsėjį-lapkritį. Vidutinė metrinė temperatūra yra 19 iki 32 laipsniai.

Tinkamiausias laikas kelionei yra gruodžio vidurys-balandžio vidurys. Mažiausios kainos būna birželio-liepos mėnesiais, nes tai yra uraganų sezonas. O pačios mažiausios kainos per uraganų piką – rugsėjo ir spalio mėnesiais.

Šalies kultūra susiformavo besimaišant joje esančių ar buvusių dabar skirtingų kultūrų. Kultūrą formavo ispanai, britai, vergai iš Vakarų Afrikos, Rytų Azijos, Indijos imigrantai.

Jamaikos sostinė yra Kingstonas. Tai didžiausias miestas šalyje ir pagrindinis uostas. Kingstonas yra pagrindinis verslo, gamybos, susisiekimo ir turizmo centras.

Jamaikos ekonomika labai priklauso nuo turizmo bei aptarnavimo sektoriaus. Be to šalyje kasama aliuminio rūda ir boksitas. Gaminamas cukrus iš auginamu cukranendrių.

Jamaikos valdymo forma yra konstitucinė parlamentinė demokratija. Dabartinė konstitucija buvo priimta 1962 m. Šalies valdovė yra, kaip ir Didžiosios Britanijos, karalienė Elžbieta II. Jai šalyje atstovauja generalgubernatorius. Parlamentas yra sudarytas iš dviejų dalių: atstovų rūmų ir senato.