Praktinė informacija

Kelioniumanija.lt

Laikas kelionei. Tinkamiausias laikas kelionei yra gruodžio vidurys – balandžio vidurys. Mažiausios kainos būna birželio – liepos mėnesiais, nes tai yra uraganų sezonas. O pačios mažiausios kainos per uraganų piką – rugsėjo ir spalio mėnesiais.

Klimatas. Jamaikos klimatas yra tropinis karštas ir drėgnas. Lietingi sezonai yra gegužę-liepą ir rugsėjį-lapkritį. Didelė uraganų tikimybė yra liepos-rugsėjo mėnesiais. Karščiausia būna liepos ir rugpjūčio mėnesiais, o vėsiausias yra vasaris. Vidutinė metrinė temperatūra yra 19 iki 32 laipsniai.

Elektros srovė. Yra naudojamas amerikietiškas jungiklis. Elektros srovė yra 110 voltų, bet kai kuriuose viešbučiuose yra ir 220 voltų.

Arbatpinigiai. Daugumoje restoranų ir viešbučių arbatpinigiai būna įskaičiuoti. Kitu atveju paliekama 10-15 % arbatpinigių. Taksistai arbatpinigių nesitiki.

Nusikalstamumas. Patartina viešbutyje naudotis seifu ir nepalinkti daiktų be priežiūros paplūdimyje. Sutemus rekomenduojama nevaikščioti ramiomis gatvelėmis ar paplūdimiais.

Jūrų uostai. Pagrindinis uostas šalyje ir moderniausias Karibuose yra Kingstono jūrų uostas. Be šio, šalyje dar yra 18 uostų.

Oro uostai. Jamaikoje yra 36 oro uostai. Lėktuvai yra pagrindinis keleivių susisiekimo su šalimi būdas.

Taksi. Taksi važinėti yra populiaru. Susitarti dėl kainos patariama prieš įsėdant į automobilį. Vairuotojai gali pasiūlyti ir gido paslaugas.

Autobusai. Autobusais važinėja vietiniai gyventojai. Jie visada yra pilni, važinėja lėtai, bet yra pigūs. Autobusai gali sustoti bet kur, kur paprašys keleivis, nebūtinai stotelėse.

Vanduo. Yra įprasta gerti vandenį iš čiaupo, bet patartina pirkti buteliuose.

Gyvūnai. Į Jamaika draudžiama įsivežti bet kokius gyvūnus.