Nepakartojamas reginys – Hokaido gėlių kalva

Autorius: Balsas.lt , 2013, Birželio 20d.

Japonijoje įsikūrusį Hitsujiyamos gėlių parką būtina aplankyti kiekvienam gėlių mėgėjui. Parkas, įsikūręs šimto tūkstančių kvadratinių metrų plote, yra tapęs namais beveik milijonui rožinių shibazakuros rūšies (lietuviškai jas vadiname flioksais, kelioniumanija.lt past.) gėlių. Hokaido saloje yra daug turistinių vietų, tačiau įkalnėje esantis gėlių parkas ne tik stebina gėlių gausa, bet ir atveria vaizdus į šalia esantį Takinocho miestą.

Kiekvienais metais nuo ankstyvos gegužės iki birželio vidurio kalva pasidengia rožiniu Moss Phlox gėlių kilimu. Šie augalai geriau žinomi shibazakuros pavadinimu. Vingiuoti takeliai svečius veda nuo kalvos papėdės iki jos viršūnės, kur turistai gali grožėtis ypatingu reginiu – „gėlių jūra“.

Hitsujiyamos parkas įkurtas 1956 metais, kai buvo pasodinta tik viena dėžė shibazakuros gėlių sėklų. Kasmet nuo įkūrimo būdavo pasodinama papildomų sėklų. Dabar kiekvienais metais gėlės nukloja beveik šimto tūkstančių kvadratinių metrų plotą.

 

9japonija-kelione4.jpg 

 

Per savo žydėjimo mėnesį augalų žiedai saldžiu kvapu užpildo apylinkes ir taip sukuria pasakišką vietą grožėtis kalva ir šalia jos esančio miesto panorama. Žydėjimo metu vietiniai rengia kasmetinį festivalį, skirtą shibazakuros gėlėms. Jo metu rengiami teminiai renginiai, be to, galima įsigyti įvairių su festivaliu susijusių suvenyrų.

 

9japonija-kelione6.jpg

Balsas.lt