Kelioniumanija.lt

Didysis Kanjonas (Grand Canyon) – tai stačių šlaitų tarpeklis, kurį suformavo Kolorado upė ir jos intakai Arizonos valstijoje. Tai spalvingas ir kvapą gniaužiantis reginys, susiformavęs per 6 milijonus metų.

Beveik visas Didysis Kanjonas, nutįsęs daugiau nei 400 km, priklauso Didžiojo Kanjono nacionalinio parko teritorijai, kuri yra įtraukta į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Kanjono gylis – apie 1600-2000 m.

Kadaise tarpeklyje indėnai buvo įkūrę savo gyvenvietes. Pirmasis europietis, aptikęs Didįjį Kanjoną 1540 m. buvo Garcia Lopez de Cardenas.

Vaikščioti kanjonu pramintais takais nedraudžiama, tačiau norint kanjono apačioje apsistoti nakvynei, būtina gauti nacionalinio parko direkcijos leidimą, kurį galima užsisakyti internetu.

Patartina nepervertinti savo jėgų ir nesuplanuoti per vieną dieną nusileisti į kanjoną ir pakilti į viršų: kopimas kanjono šlaitais yra, nors ir specialaus pasirengimo nereikalaujantis, tačiau varginantis dalykas. Kanjono apačioje oro temperatūra yra keliolika laipsnių aukštesnė negu viršuje, dėl to čia beveik niekas neauga, plyti dykumos. Temperatūrų skirtumai kartais būna tokie dideli, kad kanjono viršuje pilna sniego, o apačioje – galima pasišildyti kaitrioje saulėje.

Vienas iš trumpiausių kelių nusileisti į kanjono apačią – Šviesiojo Angelo takas. Vis dėlto, dauguma lankytojų pasitenkina pamatydami kanjoną tik iš viršaus – į apačią nesileidžia. Skaičiuojama, jog per metus čia apsilanko per milijoną žmonių.