Kelioniumanija.lt

Mono ežeras (Mono Lake) yra toks druskingas, kad rašytojas Markas Tvenas jį pavadino Kalifornijos Negyvąja jūra. Ežero vanduo yra toks sūrus, keliskart sūresnis už jūros vandenį. 

Keistajame ežere, kuris telkšo JAV Kalifornijos valstijoje, Siera Nevados kalnuose, plūduriuoja įvairių formų tufo uolienos, susidariusios virš gėlo vandens šaltinių, srūvančių ežero dugne, gėlam vandeniui susimaišius su sūriu. 

Ugnikalnio krateryje susidariusio ežero vanduo yra šarmingas ir kiek primena muilą. Tad juokaujama, kad norint išsiskalbti kokį rūbą galima jį tiesiog merkti į vandenį – skalbimo miltelių neprireiks.

Be to, ežeras dar garsus tuo, jog čia apstu musių. Su musėmis susijęs ir ežero pavadinimas: kadaise šiose apylinkėse gyvenę vietiniai valgydavo musių lervas ir buvo vadinami monači. Indėnų kalba tai reiškia „musių valgytojai“.

Deja, dėl žmogaus veiklos, ežero ekosistema buvo pažeista, kuomet 19 amžiuje buvo nukreipti ežerą gėlu vandeniu maitinantys upeliai į sparčiai augantį Los Andželą, kuris įsikūręs už keleto šimtų kilometrų. Ežero lygis ėmė kristi, druskingumas dar labiau padidėjo ir tai reiškia kai kurių ežero gyvūnijos rūšių išnykimą. Tik paskutiniajame praeito amžiaus dešimtmetyje imtasi rimtų priemonių siekiant išsaugoti šį unikalų gamtos kampelį nuo išnykimo. 

Vis tik, vaizdingasis Mono ežeras ne tik apdovanoja siurrealistinio pasaulio vaizdais, bet ir vilioja pasaulio fotografus ir keliautojus. 

 

Kelionių idėjos