Kelioniumanija.lt

JAV Kalifornijos valstijoje, Fort Brago miestelio paplūdimys garsėja stiklo karoliukais, kurie nusėję visą pakrantę. Maždaug prieš 100 metų „žaliosios“ idėjos anaiptol nebuvo populiarios ir Fort Brago gyventojai šiukšles vertė tiesiog į šią pakrantę. Čia buvo metamos ne tik buitinės atliekos, stiklas, plastikas, bet net ir nebenaudojami automobiliai.

 

1967 m. pakrantės sąvartynas buvo uždarytas. O bangos padarė tai, ko nesugebėjo žmogus – išvalė paplūdimį, išplovė šiukšles. Liko tik įvairiaspalviai bangų nugludinti stiklo gabaliukai, žaismingai žaižaruojantys saulės šviesoje. Taigi, nors žodis „stiklas“ asocijuojasi su kažkuo aštriu, Stiklo paplūdimyje vaikščioti nėra pavojinga, nes mažyčiai stiklo gabaliukai per metų metus buvo gludinami bangų ir smėlio ir įgavo apvalias formas. Vis tik, basam leistis apžiūrėti tokį paplūdimį nerekomenduojama.

Šiuo metu buvusios šiukšlės, virtę dailiais stikliniais karoliukais, yra netgi saugomos. Na, bent jau nuo tų, kurie nori jų prisirinkti ir parsivežti namo – kaip suvenyrus. Panašių stiklo paplūdimių pasaulyje yra ir daugiau. Vienas iš jų yra toje pačioje Kalifornijoje, Benicijos miestelyje.

Kelionių idėjos