Kelioniumanija.lt

JAV pietvakariuose, Naujosios Meksikos valstijoje esantis Taos Pueblo – viena ryškiausių ir įdomiausių vietinių Amerikos indėnų gyvenviečių, vadinamų pueblo. Šio miestelio plūkto molio trobos išsidėsčiusios dykumų slėnyje, ties Rio Grandės upe, kuri įsirėžusi vaizdingame kanjone. 

Pueblo gyvenvietės buvo daugiausia statomos XI-XIII a., jos būdavo įrengiamos uolose, statomos terasomis ant kalvų. Šiandien išlikę apie 30 tokio tipo gyvenviečių – daugiausia pueblų indėnai buvo įsikūrę dabartinėse JAV Naujosios Meksikos, Kolorado bei Arizonos valstijose, taip pat šiaurės Meksikoje.

Taos Pueblo buvo įkurtas maždaug prieš 1000 metų, dauguma iki šių dienų išlikusių pastatų iškilo dar gerokai iki to laiko, kai Kristupas Kolumbas atrado Ameriką. Taos Pueblo yra viena uždariausių ir seniausių pueblo indėnų bendruomenių, gal dėl to ir viena geriausiai išlaikiusi savo tradicinę išvaizdą.

Šiuo metu šiame pueblo gyvena apie 150 gyventojų. Dar beveik 2000 Taos indėnų gyvena apylinkėse. Taos Pueblo gyventojų gimtoji kalba yra Tiwa, tačiau dauguma taip pat šneka angliškai ir ispaniškai. 

Pueblo gyvenamieji ir visuomeniniai pastatai pastatyti iš nedegtų molio plytų, kurios gaminamos iš molio, sumaišyto su vandeniu ir šiaudais. Tokios pagamintos plytos paliekamos džiūti saulėje. Pastatų sienos paprastai būna apie pusmetrio storio.