Ekonomika ir politika

Kelioniumanija.lt

Šiaurinėje Jemeno dalyje gyvenančių žmonių pagrindinė veikla yra žemdirbystė. Nedideliuose sklypuose auginamos grūdinės kultūros, vaisiai, daržovės, medvilnė, kava ir galvijai. Bet šalis vis dar labai yra priklausoma nuo importo.

Nuo 1200 m. Jemenas eksportuoja vieną geriausių kavos rūšių – Moką.

Pietinėje šalies srityje klimatas yra sausas, tad labai maža dalis žemių yra dirbamos. Tai lemia, kad šis kraštas yra vienas iš skurdžiausių Arabijos pusiasalyje.

Jemene užsiimama produktų apdirbimu, gaminami odiniai ir aliuminiai daiktai, bet tai neša nedaug pajamų.

XX a. devintajame dešimtmetyje buvo atrasta nafta ir ji tapo pagrindine eksporto preke. Dabar beveik visa nafta yra išgaunama dviejuose telkiniuose.

Pagrindinės Jemeno eksporto prekės yra kava, neapdirbtas aliejus, džiovinta ir sūdyta žuvis. Pagrindiniai prekybos partneriai yra Kinija, Saudo Arabija, Jungtiniai Arabų Emyratai, Tailandas.

Jemenas yra prezidentinė respublika. Prezidentas renkamas visuotiniuose rinkimuose septyneriems metams. Šalies įstatymus leidžia dvejų rūmų parlamentas, sudarytas iš Patariamosios Tarybos ir Atstovų Rūmų. 111 Patariamosios Tarybos narių skiria prezidentas, o 301 Patariamosios Tarybos narys yra renkamas visuotiniuose rinkimuose šešeriems metams.