Jordanija

Kelioniumanija.lt

Oficialus pavadinimas

Jordanijos Hašimitų Karalystė

Regionas

Artimieji Rytai

Sostinė

Amanas

Didžiausi miestai

Az Zarka, Irbidas

Šalis garsėja

archeologinėmis vietovėmis

Plotas

92 300 km²

Gyventojų skaičius

5,9 mln.

Kalba

Arabų

Pinigai

Jordanijos dinaras

Informacija apie šalį

Jordanija – Artimųjų Rytų valstybė, kurios pavadinimas kilęs nuo biblinės, tačiau ir iki šių dienų išlikusios Jordano upės. Šios upės slėnis šalį dalija į dvi dalis. Jordanijos rytuose driekiasi dykuma, didelę šalies teritorijos dalį užima plynaukštės.

Jordanija ribojasi su Sirija, Iraku, Saudo Arabija, Izraeliu ir Vakarų Krantu, o taip pat turi nedidelį priėjimą prie Raudonosios jūros – tik 26 km krantą.

Jordanija garsėja įspūdinga gamta, kelių tūkstantmečių senumo istorija. Tačiau bene labiausiai šalį garsinanti vietovė – tai Petros miestas.

Šalyje vandens trūkumas – didelė problema.

  • Didžiausia upė – Jordanas
  • Aukščiausia viršukalnė – Ramas (1754 m)
  • Žemiausia Jordanijos ir visos Žemės sausumos vieta – 415 m žemiau jūros lygio esanti įduba

Lietuvos Užsienio reikalų ministerija rekomenduoja imtis ypatingų saugumo priemonių vykstant į Jordaniją. Pavojingiausios šalies teritorijos yra šiaurės rytuose, prie sienos su Iraku, taip pat vakariniai regionai, prie sienos su Izraeliu.

Jordanija – tai konstitucinė monarchija, valdoma karaliaus, kuris skiria ministrą pirmininką ir visą ministrų kabinetą. Įstatymų leidžiamoji valdžia – Nacionalinė Asamblėja, kurią sudaro dveji rūmai – Senato (55 nariai) ir Deputatų (110 narių). Senato narius skiria karalius