Praktinė informacija

Kelioniumanija.lt

Atvykimas. Vykstant į Jordaniją Lietuvos piliečiai privalo turėti pasą ir vizą.

Saugumas. Lietuvos Užsienio reikalų ministerija rekomenduoja imtis ypatingų saugumo priemonių vykstant į Jordaniją. Pavojingiausios šalies teritorijos yra šiaurės rytuose, prie sienos su Iraku, taip pat vakariniai regionai, prie sienos su Izraeliu.

Sveikata. Vykstant į Jordaniją rekomenduojamas pilnas sveikatos draudimas. Medicininės ir sanitarinės sąlygos šalyje yra palyginti žemo lygio.

Islamas. Jordanija – musulmoniškas kraštas, tad rekomenduojama gerbti vietinius papročius bei kulto vietas, ypač Ramadano metu.

Ambasada. Artimiausia Lietuvos Respublikos ambasada yra įsikūrusi Egipto Arabų Respublikoje. Jordanijos atstovybė Lietuvos Respublikai yra Hagoje, Nyderlanduose.

Laikas. Jordanijoje laikas nesiskiria nuo Lietuvos laiko, t.y. +2GMT.

Arbatpinigiai. Šalies restoranuose arbatpinigiai dažnai yra įtraukiami į sąskaitą, bet jei neįtraukiami, tuomet įprasta palikti apie 10% nuo sumos. Taksi arbatpinigių palikti nebūtina.

Išeiginės. Jordanijoje penktadienis yra išeiginė diena. Tačiau dauguma parduotuvių gali nedirbti ir sekmadieniais.

Klimatas. Jordanijos klimatas – sausas, subtropinis. Jordanija yra viena sausiausių kraštų Azijoje. Rytinėje šalies dalyje nusidriekusiose dykumose vyrauja aridinis klimatas ir karšto oro vėjai, vadinami samumais. Vidutinė Jordanijos sostinės Amano temperatūra liepą siekia +25°C, sausį – +8°C.