Edinburgas: poezijos miestas, kuriame būtinas skėtis

Autorius: Daiva Zaveckienė | Kelionių manija , 2013, Vasario 20d.

Didinga pilimi, jaukiu istoriniu senamiesčiu bei vaizdingomis kalvotomis apylinkėmis žymus Edinburgas taip pat garsėja ir kaip literatūrinė anglakalbių sostinė. Prieš penkerius metus Škotijos sostinėje įsikūrusi Daiva mums atskleidė gyvenimo šiame mieste subtilybes.

 

Kas labiausiai nustebino, o gal nuvylė, atvykus gyventi į Edinburgą? Ar buvo sunku įsikurti?

Iš tiesų, apsigyvenusi Edinburge nesusidūriau su dideliais keblumais, nes jau esu gyvenusi užsienyje. O iškilusius sunkumus greičiau pavadinčiau tiesiog skirtumais, pavyzdžiui, vairavimas kita puse, du vandens čiaupai – vienas karštas, kitas šaltas, na ir iš dalies – vietinis akcentas.

Nustebino, žinoma, architektūra. Edinburgas yra nuostabus miestas tiems, kurie mėgsta senovę ir paveldą. Galiu drąsiai pripažinti, kad jis ne veltui yra išrinktas UNESCO poezijos miestu (angl. UNESCO City of Literature). Taip pat tai yra kompaktiškas miestas. Labai lengva orientuotis, viskas ranka pasiekiama. Manyčiau, kad Edinburgas yra gera vieta gyventi. Nors kai kam jis yra per mažas.

Kalbant apie orą, jis čia nėra toks blogas, kaip kartais įsivaizduojama. Vis dėlto, šiltos vasaros tikėtis neverta. O geras skėtis yra vienas pagrindinių pagalbininkų.

 

Ar galėtum palyginti Edinburgą su Vilniumi?

Visų pirma, tai abu miestai turi vienodą gyventojų skaičių. Be to, abu turi gražių žaliųjų zonų. Tik Edinburgas yra kompaktiškesnis ir žymiai dinamiškesnis. Juk šis miestas Britanijoje yra antras pagal populiarumą turistų tarpe po Londono!

Apskritai, gyvenimas Edinburge yra pakankamai ramus lyginant, tarkim, su Londonu. Nors, veiklos čia tikrai užtenka. Nuolatos vyksta kultūriniai renginiai. Mėgstantiems sportą taip pat yra visos galimybės pasireikšti.

 

Ar jau jautiesi daugiau mažiau vietinė?

Nors Edinburge gyvename penktus metus, vietine tikrai nesijaučiu. Yra daug niuansų, nuo kalbos iki pasaulėžiūros. Tačiau, kaip ir minėjau, škotai turi daug gerų savybių, kurių verta pasimokyti. Manyčiau, esu daugiau europietė negu škotė ar britė. (Šypsosi)

Kadangi Edinburgas yra pakankamai tarptautinis miestas, tai ir mano draugai yra įvairių tautybių: britai, ispanai, vokiečiai, italai, australai, pietų afrikiečiai, nigeriečiai, alžyriečiai, prancūzai ir t.t. Juk svarbu ne tautybė, o asmenybė.

 

Teko girdėti įvairių kalbų apie škotų tingumą ir pomėgį padauginti alkoholio. Ar tai tiesa?

Škotai, kaip ir visos tautos, turi savo privalumų ir trūkumų. Taip, gal jie ir mėgsta laisvalaikį leisti baruose, bet iš esmės yra draugiški, gerų manierų, paslaugūs žmonės. Manyčiau, škotai yra antri pagal draugiškumą anglakalbiai. Pirmoji vieta, be konkurencijos, turėtų atitekti airiams!

 

Ar teko pakeliauti po Didžiąją Britaniją? Kas paliko didžiausią įspūdį, ką rekomenduotum pamatyti atvykusiems?

Mes su vyru labai mėgstame keliauti ir turėdami laisvo laiko ar sulaukę svečių stengiamės kur nors nuvažiuoti. Škotija yra labai gražus kraštas. Tiek kalnai, tiek vakarinės salos yra nuostabaus grožio. Ir, kad ir kiek keliaujame po šį kraštą, kiekvieną kartą atrandame kažką naujo. Anglija taip pat graži. Galbūt ne tiek jos gamta, kiek miesteliai, tokie kaip Bath, Cambridge ar Chester.

 

Ar pasiilgsti lietuviškų cepelinų ir Palangos smėlio, o gal Dzūkijos girių?

Į Lietuvą mes stengiamės grįžti bent kartą per metus. Cepelinų tikrai nepasiilgstu, o lietuviškos varškės ar duonos galima įsigyti ir čia. Labiau nei maisto pasiilgstu bendravimo su šeima ir draugais. O taip pat ir kitokio (lietuviško) mąstymo…


Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.