Edinburgo įdomybės: nuo literatūrinių titulų iki didžiųjų pandų

Autorius: Kelionių manija , 2013, Rugpjūčio 28d.

Kokios asociacijos jums kyla, išgirdus Edinburgo pavadinimą? Viskis, languoti škotiški kiltai ir linksmybės vietiniuose pub‘uose? Taip, šie dalykai čia yra labai svarbūs, tačiau jei tai yra viskas, ką girdėjote apie šį miestą, Škotijos sostinė gali maloniai nustebinti. 

Edinburgas – Unesco poezijos miestas

Edinburgo pavadinimas siejamas su iškiliais literatūros pasaulio vardais – Robert Burns, JK Rowling, James Hogg ir kt. Nenuostabu, jog miestas yra paskelbtas Unesco poezijos miestu. Šį titulą šiuo metu turi tik šeši pasaulio miestai (Edinburgas, Reikjavikas, Dublinas, Melburnas, Noridžas ir Ajovos miestas). Jei domitės literatūra, verta užsukti į Edinburge įsikūrusį Škotijos rašytojų muziejų, kuriame didžiausias dėmesys skiriamas trims didiesiems škotų rašytojams – R.Burns‘ui, serui W.Scott‘ui ir R.L.Stevenson‘ui.

 

Edinburgas – miestas ant septynių kalvų

Edinburgas, kaip ir „amžinuoju“ miestu praminta Roma, įtaisęs ant septynių kalvų. Viena iš šių kalvų – tai Castle Rock, ant kurios įsikūrusi didinga Edinburgo pilis. Kita iš septynių kalvų, Artūro kalnas (angl. Arthur’s Seat) yra itin pamėgtas dėl nuostabios panoramos. Nuo šios kalvos matyti ne tik Edinburgo stogai, bet ir Škotijos sostinę supantys ežerai. Įdomus faktas apie Artūro kalną – tai, kad jis nėra įprastas kalnas, o labai seniai užgesęs ugnikalnis.  

 

5edinburgas1.jpg 

Edinburgas – vaiduoklių miestas

Jei esate prietaringas, gerai pagalvokite, ar tikrai norite vykti į Edinburgą, kuris garsėja kaip vaiduoklių miestas, gaubiamas mistikos ir šiurpių istorijų. Jau vien ko verta ant kalno stūksanti Edinburgo pilis! Tereikia joje apsilankyti… sutemus. Be to, viena iš žymiausių Edinburgo aikščių, Grassmarket, pagarsėjusi kaip viduramžių egzekucijų vieta, papasakos ne vieną šiurpią istoriją. Daugiau apie Grassmarket 

 

Užsukite į Karališkąjį laivą

Ar norėtumėt bent akies kampeliu dirstelėti į privatų Jungtinės Karalystės karališkosios šeimos gyvenimą? Tuomet užsukite į Škotijos sostinėje esantį Karališkąjį laivą (Royal Yacht Britannia). Šiuo laivu keturis dešimtmečius karališkosios šeimos nariai keliaudavo po pasaulį. Škotijos sostinėje stovintis Karališkasis laivas šiuo metu yra atviras lankytojams. Jame galima apžiūrėti Karališkuosius apartamentus, užsukti į karalienės pamėgtą kambarį Sea Lounge. 

 

Aplankykite didžiąsias pandas

Bene didžiausios Edinburge įsikūrusio zoologijos sodo įžymybės yra didžiosios pandos. Jas galima pamatyti nemokamai, tačiau tokią galimybę reiktų rezervuotis iš anksto, mat norinčiųjų pamatyti šiuos įspūdingus gyvūnus netrūksta. Dvi pandos, Tian Tian ir Yang Guang prieš kelerius metus atvyko iš Kinijos ir planuoja Edinburge pasisvečiuoti apie 10 metų. 

 

5edinburgas2.jpg 

Nuotr. sxc.hu
Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.