Gražiausios Europos pakrantės: Antrimas ir milžinų nutiestas takas

Autorius: Kelionių manija , 2013, Balandžio 15d.
Visagalė gamta išties nepagailėjo laiko ir pastangų, kurdama Antrimo pakrantę Airijos saloje. Ši salos šiaurėje esanti pakrantė garsėja įspūdingomis bazaltinės lavos kolonomis, pavadintomis Milžinų keliu (Giant's Causeway). Iš viso čia suskaičiuota apie 40 000 stulpų, savo forma neįprastų gamtoje.
Šiaurės Airijoje, apie 100 km į šiaurę nuo Belfasto, esanti vieta susiformavo maždaug prieš 50-60 mln. metų. Bazaltinių lavos kolonų plotis yra vidutiniškai 460 mm, o aukštis 1-2 m. Šis neįprastas legendomis apipintas takas, sudarytas iš šešiakampių kolonų, išsišovęs apie 150 m į jūrą. 
Tai vieta, kur galima prarasti tikrovės jausmą, nes sunku patikėti, kad gamta galėjo sukurti tokį keistą ir į kompiuterinės grafikos darbą panašų darinį. Milžinų kelias 1986 m. buvo įrašytas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Ši vieta laikoma didžiausia lavos plynaukšte Europoje. 
Panašių stulpų aptikta ir į vakarus nuo Škotijos pakrantės esančioje Stafos saloje. Milžinų kelias sudaro įspūdį, kad jis po jūra jungia Airiją su Stafa. Anot legendos, Antrimo pakrantėje kadaise gyveno milžinas Finas Makulas, kuris kalė stulpus, kad nutiestų sausą kelią, kuriuo pas jį nesušlapusi kojų ateitų mylimoji milžinė iš Stafos salos.
Kita legenda pasakoja, kaip du milžinai kadaise susiginčijo, katras iš jų stipresnis. Tuomet milžinas Finas pažadėjo Stafoje gyvenusiam milžinui Benandoneriui, jog pernakt pastatysiąs pylimą, kuriuo anas galės atvykti į Antrimą ir taip jie galėsią susirungti. Tačiau pradėjęs vykdyti pažadą, Finas suprato, jog pylimo statybos pareikalaus žymiai daugiau pastangų, nei tikėjosi. Pernakt triūsęs jis paryčiais užmigo, o Benandonerį, atėjusį pasižiūrėti, ar Finas įvykdė pažadą, pasitiko pastarojo žmona. Ši ėmusi raminti įsisiautėjusį kaimyną iš Škotijos, prašydama, kad berėkaudamas neprižadintų vaiko. Benandoneris iš tiesų pamanė, kad lovoje miega Fino vaikas, o ne pats Finas, ir, pabūgęs susitikti su pačiu milžinu, spruko atgal į Škotiją. 

Šalia šio gamtos stebuklo įsikūręs Milžinų kelio informacijos centras. 

milzinu-kelias.jpg 

Nuotr. Sxc.hu ir giantscausewayofficialguide.com

Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama. 

Lankytinos vietos
Kelionių idėjos