Ką aplankyti netoli Londono

Autorius: Kelionių manija , 2012, Gegužės 10d.

Jau ne sykį rašėme, ką galima nuveikti Londone:

Londono muziejai, kuriuos aplankyti reikia bent kartą gyvenime

Londonas: 10 vietų, kurių nevalia pražiopsoti

Norite būti madingas Londono svečias? Apsilankykite turguje!

Na, o jei jau viską aplankėte Jungtinės Karalystės sostinėje (nors, teisingumo dėlei, reiktų sakyti daug ką, nes viską pamatyti šiame metropolyje yra praktiškai neįmanoma…), savo tyrinėjimus galite pratęsti už miesto ribų. Štai keletas idėjų, ką aplankyti netoli Londono.


Vindzoro pilis (Windsor Castle)

Didžiausia gyvenama pilis pasaulyje kartu yra ir seniausia paveldima karališkoji rezidencija Britanijoje – joje šios šalies monarchai gyvena jau per 900 metų. Monumentalioje pilyje yra per 1000 kambarių. Juose nerūpestingas vaikystės dienas leido karalienė Elžbieta II. Tiesa, savaitgaliais čia geriau nevažiuoti dėl plūstančių turistų minių. Nuvykti į Vindzoro pilį patogu autobusu iš Viktorijos autobusų stoties (autobusai kursuoja kas valandą) arba traukiniu iš Vaterlo stoties (traukiniai kursuoja kas pusvalandį).


Grinvičas (Greenwich)

Vos už 10 km nuo Londono centro esantis Grinvičas yra populiari vieta, kurioje galima aplankyti keletą įdomių objektų. Vienas iš jų – tai Karališkoji observatorija (Royal Observatory), kuri buvo atidaryta XVII a. Dabar joje įkurtas muziejus, pasakojantis observatorijos ir įvairių astronominių matavimo prietaisų istoriją. Observatorija yra ties 0° ilgumos linija. Dar vienas įdomus muziejus Grinviče – tai Nacionalinis laivybos muziejus (National Maritime Museum), vienas didžiausių tokio pobūdžio muziejų pasaulyje. Kadangi Didžioji Britanija kadaise buvo viena galingiausių jūrų valstybių pasaulyje, šis muziejus tikrai turi ką papasakoti net didžiausiems jūrų ir laivų skeptikams.

3kelione-londonas-grinvicas.jpg


Oksfordas (Oxford)

Miestas, kurį išgarsino universitetas. Taip trumpai galima būtų apibūdinti pietų Anglijoje įsikūrusį Oksfordą. Manoma, jog šis prestižinis universitetas pradėjo kurtis dar XI amžiuje. Įdomi statistika: prestižiniame Oksfordo universitete žinių sėmėsi net 26 Jungtinės Karalystės ministrai pirmininkai, įskaitant Tonį Blerą ir Margaret Tečer. Lankantis mieste verta pasigrožėti išskirtine miesto architektūra, aplankyti Pitt-Rivers muziejų. Į Oksfordą kas 10-30 minučių kursuoja autobusai iš Londono Viktorijos stoties. Taip pat patogu vykti traukiniu iš Paddington stoties (traukiniai kursuoja kas pusvalandį).

3kelione-londonas-oksfordas.jpg


Kembridžas (Cambridge)

Panašiai kaip ir Oksfordą, Kembridžą išgarsino universitetas, kurio seniausias koledžas buvo įkurtas dar XIII amžiuje. Per miestą teka Cam upė, turinti du žymius tiltus – vienas iš jų pavadintas Matematikos tiltu. Jis garsus tuo, jog medinis tiltas kadaise buvo sukonstruotas nenaudojant jokių metalinių varžtų. Vis dėlto, atnaujinus senąjį tiltą šiuolaikiniai meistrai neišsivertė be metalinių detalių. Kitas tiltas pavadintas Atodūsių tiltu – lygiai taip pat, kaip žymusis tiltas Venecijoje.

3kelione-londonas-kembridzas.jpg


Batas (Bath)

Viena žymiausių Anglijos vietų, kurioje žymų pėdsaką paliko užkariautojai romėnai. Dabar tai yra populiarus SPA kurortas, tačiau be vandens pramogų Bato lankytojai gali susipažinti su stulbinančia miestelio ir jo karštųjų versmių istorija, išvysti romėnų pirčių griuvėsius ir dailiąją Bato abatiją. Traukiniai į Batą, esantį už 150 km nuo Londono, vyksta kas valandą iš Paddington ir Waterloo stočių. Taip pat galima vykti ir autobusu iš Viktorijos stoties.

Daugiau apie Batą skaitykite čia

3kelione-londonas-batas.jpg

Nuotraukos sxc.hu 

 

Skaitykite straipsnio tęsinį – Ką aplankyti netoli Londono (II) 

 

Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

baneris-Londonas.jpg