Londonas: 10 vietų, kurių nevalia pražiopsoti

Autorius: Kelionių manija , 2014, Lapkričio 19d.

Londonas – tai miestas, spalvingas visom prasmėm: skaičiuojama, jog čia gyvenantys žmonės kalba daugiau nei 300 skirtingų kalbų. Net ir atskiri Londono rajonai labai skirtingi – kartais atrodo, jog tai skirtingi miestai. Londone yra apie 160 muziejų, 100 teatrų, 80 parkų, 4 tarptautiniai oro uostai ir 8 geležinkelio stotys.

Pamatyti Londoną bent kartą gyvenime yra būtina. Kadangi miestas yra milžiniškas, čia kaskart apsilankius vis galima atrasti naujų dalykų. Tad šįkart sąrašas yra subalansuotas į Jungtinės Karalystės sostinę planuojantiems vykti pirmąkart. Taip pat skaitykite patarimus, kaip suplanuoti kelionę į Londoną.

Pigių skrydžių į Londoną paieška

Svarbiausios lankytinos vietos Londone:
1. Parlamento rūmai

Neogotikiniai šimtais bokštelių pasipuošę Parlamento rūmai, grakščiai nutūpę ant Temzės kranto, yra vienas iš Londono simbolių kartu su laikrodžio bokštu, kuriame įtaisytas Big Benas – varpas, sveriantis 14 tonų. Nuo 2012 m., minint karalienės Elžbietos II deimantinį jubiliejų, laikrodžio bokštas oficialiai pervadintas Elžbietos bokštu.

16londonas-parlam.jpg

2. Bokštų tiltas (Tower Bridge)

Kadaise, kuomet Temze plaukiodavo dideli laivai, elegantiškasis Bokštų tiltas būdavo pakeliamas ir nuleidžiamas po 5 kartus per dieną. 19 a. pabaigoje statytas tiltas su dviem bokštais, kuriuose įrengti tilto pakėlimo mechanizmai, yra Viktorijos laikų Londono simbolis ir to meto inžinerijos stebuklas.

16tauerio-tiltas.jpg

3. Tauerio pilis

Gynybinė tvirtovėTower of Londoniškilo 11 a. Vilhelmo Užkariautojo laikais. Ilgus metus tvirtovė tarnavo ne tik gynybiniais tikslais, bet ir kaip kalėjimas ir kankinimų vieta. Tačiau taip pat tai buvo viena iš karališkųjų rezidencijų bei lobynas. Šiandien čia įrengtas muziejus, kuriame saugomos karališkosios brangenybės ir regalijos. Tauerio pilį saugo ne tik sargybiniai, kurie dar vadinami beefeaters, bet ir 7 krankliai. Tikima, jog karalystė žlugs tuomet, kai šie krankliai paliks tvirtovę.

16londono-taueris.jpg

4. Vestminsterio abatija

Nuo 11 amžiaus ši gotikinė bažnyčia yra Anglijos karalių karūnavimo, jungtuvių ir laidojimo vieta. Bažnyčioje galima apžiūrėti žymių Anglijos veikėjų antkapius, muziejuje pamatyti vienuolyno lobius, o Henriko VII koplyčia laikoma viena dailiausių Europoje.

16vestminsterio-abatija.jpg

5. Bekingemo rūmai

Bekingemo rūmai – tai karališkosios šeimos rezidencija Londone. Pirmoji karalienė, juose įsikūrusi 1837 m. buvo karalienė Viktorija. Rūmuose galima apsilankyti ir apžiūrėti prabangius karališkus apartamentus, išskyrus privačius karališkosios šeimos kambarius. Iš viso rūmuose yra apie 600 kambarių! Į rūmų kiemą daugybę žiūrovų sutraukia sargybos keitimosi ceremonija – paradas, paprastai trunkantis apie pusvalandį (pradžia – 11.15 val., balandžio-liepos mėnesiais kasdien, kitu metu – kas antrą dieną).

16bekingemo-rumai.jpg

6. Šv. Pauliaus katedra

Šv. Pauliaus katedra Londone iškilo 18 amžiuje. Iš tolo miesto fone išsiskiria didžiulis baltas kupolas, kuris laikomas antru pagal dydį pasaulyje (110 m aukščio). Nuo šio kupolo atsiveria puiki Londono panorama.

16londonas-katedra.jpg

7. Trafalgaro aikštė ir Nacionalinė galerija

Trafalgaro aikštė yra pagrindinė įvairių susibūrimų vieta Londone ir simbolinis miesto centras. Joje iškilusi 50 m aukščio kolona, skirta britų admirolo Nelsono atminimui. Trafalgaro aikštėje įsikūrusi galerija yra pagrindinė Londono meno galerija, kurioje sukaupta daugiau nei 2000 vertingų 13-19 a. paveikslų. Čia saugoma meno kolekcija laikoma viena geriausių pasaulyje, o galerijos lankymas yra nemokamas.

16trafalgaro-aikste.jpg

8. Britų muziejus

18 amžiuje įkurtas Britų muziejus laikomas seniausiu pasaulyje. Juokais ar rimtai, bet sakoma, kad norint viską nuodugniai apžiūrėti šiame muziejuje, reikia čia praleisti visą savaitę! Kaip skelbiama, bendras ekspozicijos ilgis sudaro apie 4 km.Muziejuje įrengta Priešistorinė ekspozicija, čia taip pat eksponuojamos kolekcijos, supažindinančios su romėnų laikų Britanija, viduramžiais, renesanso epocha ir naujaisiais amžiais. Taip pat sukaupta gausi Senovės Egipto, Azijos, Antikinės Graikijos ir Romos radinių kolekcija ir kt. vertingi kultūriniai eksponatai. Daugiau apie žymiausius Londono muziejus

16britu-muziejus.jpg

9. Londono akis

Vienas didžiausių pasaulyje apžvalgos ratų,London Eye, buvo skirtas paminėti naujo tūkstantmečio pradžią. Pakilus į 135 m aukščio rato viršų galima pasigrožėti miesto ir apylinkių panorama. Geru oru matomumas siekia daugiau nei 40 km, tačiau norinčiųjų apsižvalgyti paparastai būna tiek daug, kad bilietus verta užsisakyti iš anksto arba apsišarvuoti kantrybe kiurksant kilometrinėje eilėje.

16londono-akis.jpg

10. Oksfordo gatvė

Oksfordo gatvę Londone galima drąsiai vadinti apsipirkinėtojų rojumi. Šioje gatvėje rasite žymiausius prekių ženklų parduotuves. Čia įsikūręs ir vienas iš legendinių Londono prekybos centrų – Selfridges, kuriame mirga marga žymių dizainerių vitrinos. Apsilankykite Oksfordo gatvėje Kalėdų laikotarpiu, kuomet ji sušvinta įspūdingomis šventinėmis dekoracijomis.

 

16oksfordo-gatve.jpg

Taip pat skaitykite:

Norite būti madingas Londono svečias? Apsilankykite turguje!|Ką aplankyti netoli Londono

Apie britų alinių kultūrą|Grinvičas – karališkas ir žalias

baneris-Londonas.jpg