TOP 10: gražiausios istorinės Anglijos pilys ir rūmai

Autorius: Kelionių manija , 2015, Sausio 09d.

Šimtai pilių – masyvių viduramžių tvirtovių, dailių renesanso ir baroko stiliaus rūmų, įspūdingų karališkųjų rūmų – nusagstę Angliją. Vienos jų saugojo šalį nuo priešų, kitos buvo skirtos tenkinti įmantriausius valdovų įgeidžius. Šiandien šios pilys ne tik dvelkia romantika ir senųjų laikų dvasia, bet ir yra puikios senovinių istorijų pasakotojos.

 

Vindzoro pilis

Viena monumentaliausių Anglijos pilių, Vindzoro pilis (Windsor Castle) – tai seniausia paveldima karališkoji rezidencija Britanijoje, viena iš trijų oficialių karališkosios šeimos rezidencijų. Be to, tai ir didžiausia gyvenama pilis pasaulyje – joje įrengta per 1000 kambarių. Karalienė Elžbieta II čia praleido didelę dalį savo vaikystės. Karalienei esant pilyje, iškeliama karališkoji vėliava Apvaliajame bokšte. Lankytojus į pilį vilioja ne tik galimybė bent akies kraštelių žvilgterėti į karališkosios šeimos gyvenimą, bet ir įspūdinga Sargybos keitimosi ceremonija, paprastai vykstanti kas antrą dieną.

 

Hemptono rūmai

Karališkuose Hemptono rūmuose (Hampton Court Palace) karališkoji šeima nebegyvena nuo 18 amžiaus. Kadaise ant Temzės kranto iškilę Tiudorų stiliaus rūmai tapo viena mėgstamiausių karaliaus Henriko VIII rezidencijų. Vėliau Hemptono rūmai buvo ne kartą perstatyti ir plečiami siekiant pranokti Versalio rūmų puošnumą ir prabangą.

 

hemptono-rumai.jpg

 

Blenheimo pilis

Viena žymiausių ir prašmatniausių Anglijos pilių, „Anglijos Versaliu“ praminta Blenheimo pilis stūkso netoli Oksfordo. Didingi barokiniai rūmai iškilo 1722 m. ir buvo padovanoti karalienės Anos generolui Džonui Čerčiliui po triuškinančios pergalės prieš prancūzus 1704 m. Blenheime netoli Dunojaus. Šioje pilyje gimė žymusis Britanijos ministras pirmininkas Vinstonas Čerčilis. Rūmų kieme esantis gyvatvorių labirintas laikomas didžiausiu pasaulyje.

 

blenheimo-rumai.jpg

 

Voriko pilis

Ant Eivono upės kranto įsitaisiusi įspūdinga Voriko (Warwick) pilis – viena iš labiausiai lankomų Anglijos pilių. Gynybinė viduramžių tvirtovė iškilo Viljamo Užkariautojo laikais, 11 amžiuje. Ir tik 18 a. Voriko pilies prieigose įkurtas puikus parkas, o pati pilis pertvarkyta į rezidenciją. Voriko pilyje eksponuojama viduramžių ginklų bei šarvų kolekcija, o taip pat žymių menininkų, tokių kaip Rubensas, darbai.

 

voriko-pilis.jpg

 

Karališkasis paviljonas, Braitonas

Europoje kiek neįprastas indo-gotikos stilius. Tačiau Pietų Anglijos mieste Braitone (Brighton) esantis Karališkasis paviljonas (Royal Pavilion) su svogūno formos kupolais puikiai reprezentuoja šį 19 a. Indijai būdingą architektūros stilių. Tai buvusi karališkoji pajūrio rezidencija, primenanti įmantrius Tolimųjų Rytų rūmus.

 

braitonas1.JPG

 

Tauerio pilis, Londonas

Legendinė Londono Tauerio pilis, arba Tower of London, žinoma kaip kalėjimas, kankinimų vieta, o taip pat ir karališkųjų brangenybių saugykla. Ši pilis ant Temzės kranto iškilo 11 a. Vilhelmo Užkariautojo laikais, o dabar čia veikia pilies muziejus. Tauerio pilį saugo ne tik sargybiniai, kurie dar vadinami beefeaters, bet ir 7 krankliai. Tikima, jog karalystė žlugs tuomet, kai šie krankliai paliks tvirtovę.

 

tauerio-pilis.jpg

 

Bekingemo rūmai

Nuo karalienės Viktorijos laikų Londone esantys Bekingemo rūmai (Buckingham Palace) yra karališkosios šeimos rezidencija. Nors čia gyvena karališkoji šeima, dalis rūmų yra atviri smalsiems lankytojams, kurie domisi karališkąja šeima. Bekingemo rūmuose įrengta per 770 kambarių. Rūmuose vyksta svarbiausios karališkos ceremonijos, valstybiniai vizitai, o kasdien arba kas antrą dieną (priklausomai nuo sezono) smalsuolių minias pritraukia Sargybos keitimosi ceremonija.

 

bekingemo-rumai.jpg

 

Čatsverto rūmai

Vieni gražiausių baroko stiliaus rūmų Anglijoje yra netoli Beikvelio (Bakewell), vaizdingame Dervernto slėnyje. Tai Čatsverto (Chatsworth) rūmai, iškilę 17 a. pabaigoje. Prašmatniais baldais ir vertingais meno kūriniais dekoruoti kambariai ir apartamentai (iš viso per 300) yra atviri lankytojams. Rūmų meno kolekcijoje galima išvysti tokių žymių menininkų kaip Rembrantas, Tintoreto ir kt.

 

catsvorto-rumai.JPG

 

Heverio pilis, Kentas 

Tai viena iš pilių, kurios ypatingai gerai atspindi Tiudorų laikų dvasią. Čia kurį laiką gyveno Ana Bolein, antroji karaliaus Henriko VIII žmona ir karalienės Elžbietos I motina. Pilį supa dailūs sodai, apraizgyti vandens labirintais. Viduramžių pilis šioje vietoje iškilo dar 13 amžiuje, o šiandien saugo įspūdingą Tiudorų portretų kolekciją. Kaip kiekvienoje tikroje pilyje, čia išvysite ir senovinių ginklų, ir paslaptingų kampelių, ir netgi viduramžiais naudotų kankinimų prietaisų.

 

heverio-pilis.jpg

 

Kensingtono rūmai

Dar viena stilinga karališkoji rezidencija, esanti Londone – tai Kensingtono rūmai, kuriuose karališkoji šeima gyveno nuo 17 amžiaus. Rūmus supa dailus parkas su oranžerija. Šiuose rūmuose vaikystę leido ilgiausiai valdžiusi Anglijos monarchė karalienė Viktorija.

 

kensingtono-rumai.jpg

Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.