Kelioniumanija.lt

Batas (Bath) – tai Anglijos miestas, garsus savo mineralinio vandens versmėmis ir SPA tradicijomis, kurioms jau apie 2000 metų.

Miesto statusas Batui buvo suteiktas 1590 m., o 18 amžiuje Batui buvo suteiktas balneologinio kurorto statusas. Miestelio istorija siekia romėnų laikus, kuomet jie čia įrengė didžiules pirtis ir jau tada žinojo gydomąsias mineralinio vandens savybes. Romėnai miestą vadino Aquae Sulis vardu.

Miestas yra įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Jame gausu archeologinių vietovių. Dauguma pastatų mieste pastatyti iš gelsvo, medaus spalvos akmens, kuris buvo kasamas apylinkėse.

Bate gyveno žymi anglų rašytoja Džeinė Ostin (Jane Austen), tad mieste yra įkurtas Jane Austen centras, be to, kasmet rugsėjo mėnesį rengiamas Jane Austen festivalis.

Batas įsikūręs apie 150 km (97 mylios) į vakarus nuo Londono.

 

Lankytinos vietos Bate:

 

Romėnų pirtys

Romėnų pirtys, arba Roman Baths – tai I a. romėnų įrengtas maudyklių kompleksas, vienas iš svarbiausių romėnų palikimo objektų Jungtinėje Karalystėje. Romėnų pirtys buvo atrastos ir restauruotos tik 18 amžiuje. Romėnams pasitraukus iš Anglijos, neprižiūrimi statiniai netrukus buvo užnešti dumblu, užtvindyti, nuniokoti. Istorinės pirtys maudynėms jau nebenaudojamos, tačiau pirčių griuvėsiuose įrengtas įdomus muziejus. Pirtys buvo įrengtos ties Šventuoju šaltiniu (Sacred Spring), kurio natūrali vandens temperatūra siekia 46°C.

 

Bato vienuolynas

Bato vienuolynas (Bath Abbey) – didingas 16 a. pastatas, kurio fasadą puošia angelai. Vienuolynas stovi anksčiau čia buvusios romėnų šventyklos vietoje. Čia stovėjusi romėnų šventykla buvo skirta deivei Sulis Minervai.

 

Pulteney Bridge

18 amžiuje statytas tiltas per Avon upę, Pulteney Bridge, žymus tuo, jog ant jo stovi gausybė parduotuvių.

 

Royal Crescent

Viena iš Bato gatvių yra neįprasta, lenktos formos. Tai Royal Crescent, kurioje esančiuose rūmuose įrengtas muziejus, kuriame galima susipažinti su 18 a. aristokratų gyvenimu.

 

Holburno muziejus

Tai meno muziejus, kuriame sukaupta įspūdinga meno kūrinių kolekcija. Muziejaus lankymas yra nemokamas.