Kelioniumanija.lt

Belfastas – Šiaurės Airijos sostinė ir didžiausias miestas (280 tūkst. gyventojų). Miestas įsikūręs rytinėje Airijos salos pakrantėje. Miestas žymus tuo, jog Belfasto laivų statykloje 1912 m. buvo pastatytas garsusis laivas „Titanikas“. Tuo metu tai buvo didžiausia pasaulyje laivų statykla.

Miestas suklestėjo Pirmojo pasaulinio karo pabaigoje, kadangi buvo statomi laivai, apdirbinėjami linai, gaminamos virvės bei tabako gaminiai. Tuo metu mieste buvo pastatyta daug visuomeninių pastatų. Tačiau miesto įvaizdžiui smarkiai pakenkė neramumų laikotarpis, pramintas The Troubles (1969-1997 m.), kuomet mieste vykdavo ginkluoti išpuoliai ir netgi bombų atakos.

Belfaste yra du oro uostai – George Best Belfast City oro uostas (BHD) ir Belfasto tarptautinis oro uostas (BFS), esantis už 20 km nuo miesto centro. Belfastas taip pat yra svarbus uostamiestis.

Belfasto pavadinimas kildinamas nuo airiško Beal Feirste, reiškiančio upės žiotis.

 

Lankytinos vietos Belfaste:

 

Titanic Belfast

Tai muziejus, supažindinantis su Titaniko istorija – jo statybomis ir tragiškai pasibaigusia pirmąja kelione į Niujorką 1912 m. balandį. Muziejus įsikūręs įspūdingame 6 aukštų pastate Queen’s Road gatvėje. Įėjimas suaugusiems kainuoja apie 15,50 GBP.

 

Albert Clock

Šis Victoria Street gatvėje esantis laikrodžio bokštas – tai vienas iš Belfasto miesto simbolių. Bokštas iškilo 1865 m.

 

Donegall aikštė

Tai yra pagrindinė miesto aikštė ir miesto centras, kuriame įsikūrusi miesto Rotušė, dabartinė Belfasto Tarybos ir miesto administracijos buveinė.

 

Belfasto katedra

Belfasto katedra – tai romaninio stiliaus Šv.Onos bažnyčia, esanti Donegalo gatvėje.

 

Belfasto pilis

Tai 19 a. pilis, pastatyta ant Keivhil (Cave Hill) kalvos. Nuo čia atsiveria puiki miesto panorama.

 

St.Georges turgus

Tai yra viena garsiausių turgaviečių Jungtinėje Karalystėje ir Airijoje. Turgus viekia nuo 17 a. pradžios, nors dabartinis turgaus pastatas iškilo 19 a. pab. Čia galima įsigyti ne tik šviežių maisto produktų, žuvies, o taip pat ir rankdarbių, gėlių ir vietinių gėrybių. Adresas – 12-20 East Bridge Street.

 

Victoria Square

Tai bene pagrindinė vieta, kur keliauja norintys apsipirkti Belfaste.

 

Ulsterio muziejus

Nuo dinozaurų iki Egipto mumijų, nuo vietinės istorijos iki meno galerijos – Ulsterio muziejuje apstu įdomių dalykų.

 

Ulsterio liaudies ir transporto muziejus 

Ulsterio liaudies ir transporto muziejus (Ulster Folk and Transport Museum) – tai maždaug už 12 km nuo miesto centro įsikūręs turistų mėgiamas muziejus, supažindinantis su liaudies kultūra, vietinėmis žemdirbystės tradicijomis. Taip pat čia saugomis eksponatai, susiję su jūrų, antžeminiu ir oro transportu.

 

Kitos lankytinos vietos

Kitos lankytojų dėmesio sulaukiančios miesto atrakcijos – tai Line Hall biblioteka, Didieji operos rūmai, Crown Liquor Saloon baras, Belfasto zoologijos sodas.