Kelioniumanija.lt

Braitonas (Brighton) – tai Pietų Anglijos miestas, įsikūręs ties Lamanšo sąsiauriu. Tai vienas iš Anglijos pajūrio kurortų, kuris žinomas jau nuo 18 amžiaus. Nors pats miestas buvo įkurtas dar 11 amžiuje, tuomet jis buvo vadintas Brighthelmstone.

Kaip kurortas suklestėjo 19 a. viduryje, kuomet nutiesus geležinkelio liniją, Braitonas tapo mėgiama vienos dienos turistų iš Londono traukos vieta.

Į rytus nuo Braitono driekiasi įspūdinga kreidos uolų pakrantė.

Braitone kasmet gegužę vyksta tradiciniu tapęs Braitono festivalis, savo mastu Jungtinėje Karalystėje lenkiantis tik Edinburgo festivalį. Festivalio metu vyksta daugybė kultūrinių renginių, teatrų pasirodymų, gatvėmis žengia procesijos.

 

Lankytinos vietos Braitone:

 

Karališkasis paviljonas

Karališkasis paviljonas (Royal Pavillion) su svogūno formos kupolais puikiai reprezentuoja indo-gotikos stilių, kuris būdingas 19 a. Indijai. Tai buvusi karališkoji pajūrio rezidencija, primenanti įmantrius Tolimųjų Rytų rūmus.

 

Šv.Mykolo bažnyčia

Tai – seniausias Braitono pastatas, iškilęs dar 11 amžiuje. Ši bažnyčia dar vadinama Bažnyčia-Motina.

 

Braitono akvariumas

Sea Life Centre – tai Braitone įsikūręs jūrų muziejus-akvariumas. Tai vienas seniausių tokio pobūdžio muziejų ne tik Anglijoje, bet ir visame pasaulyje, ir yra įsikūręs originaliame Viktorijos laikų pastate.

 

Braitono molas

Brighton Pier – tai Viktorijos laikų molas, ant kurio įsikūrę parduotuvėlės ir greitojo maisto užkandinės bei kitos kurortinės atrakcijos.

 

Braitono paplūdimiai

Braitone driekiasi beveik 9  km miesto paplūdimių. Pakrantėje – ne tik paplūdimiai, čia taip pat įsikūrę barai, naktiniai klubai, restoranai.

 

Braitono apžvalgos ratas

Apžvalgos ratas, arba Brighton Wheel – tai 45 metrų skersmens ratas, nuo kurio atsiveria kvapą gniaužianti miesto ir pakrantės panorama. Kelionės ratu trukmė – 12 minučių.