Kelioniumanija.lt

Edinburgas (Edinburgh) – Škotijos sostinė, garsi viduramžių senamiesčiu ir festivaliais, vaizdingomis apylinkėmis ir istoriniais bei kultūriniais objektais. Tai – palyginti žalias miestas su parkais, o taip pat puiki vieta savaitgalio apsipirkimams.

440 tūkst. gyventojų turintis miestas yra svarbus prekybinis ir finansų centras, be to, antrasis daugiausiai turistų sulaukiantis Jungtinės Karalystės miestas po Londono.

Edinburgas įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą.

Žymiosios Edinburgo pilies (Edinburgh Castle) atskiros dalys statytos XII-XX a. Bėgant metams, pilis atliko daugybę funkcijų: čia buvo ir tvirtovė, ir rūmai, ir kalėjimas. Rūmuose galima apžiūrėti Škotijos karalių regalijas ir kitas relikvijas. Pilies Didžiojoje Menėje kadaise rinkdavosi Škotijos parlamentas. Edinburgo pilyje taip pat yra įsikūręs Nacionalinis Škotijos karo muziejus, supažindinantis su šios šalies karo istorija.

Palace of Holyroodhouse – XV a. rūmai, kurie buvo perstatyti XVII a. Tai karalienės Elžbietos II rezidencija Škotijoje.

Įvairių neoklasicistinių architektūros paminklų gausu Kaltono kalvoje (Calton Hill). Vienas iš žymiausių statinių – nebaigtas Panteonas, kuris turėjo būti skirtas žuvusiesiems Napoleono karuose, tačiau nebuvo baigtas dėl lėšų stokos.

Norintiems pamatyti Britanijos ir Europos dailininkų darbus vertėtų apsilankyti Nacionalinėje Škotijos galerijoje. Taip pat meno gerbėjams turėtų būti įdomios ir kitos Edinburge esančios galerijos – Škotijos portretų galerija ir Modernaus meno galerija. Apsilankymas šiose meno galerijose yra nemokamas.

Edinburgas yra tituluotas poezijos miestas, t.y. Unesco City of Literature. Mieste įsikūręs Škotijos rašytojų muziejus, kuriame didžiausias dėmesys skiriamas Robertui Bernsui, serui Valteriui Skotui ir Robertui Luisui Stivensonui.

Taip pat įdomi patirtis laukia Edinburgo zoologijos sode, kurio bene didžiausios įžymybės yra pandos. Čia taip pat gyvena daugybė kitų egzotinių gyvūnų.

Besidomintieji laivyba turėtų nepraleisti progos užsukti į Karališkąjį laivą (Royal Yacht Britannia), kuris daugiau nei 40 metų tarnavo Didžiosios Britanijos karališkajai šeimai, o šiuo metu yra atviras lankytojams.