Kelioniumanija.lt

Jorkas (York) – tai istorinis miestas šiaurės rytinėje Anglijos dalyje (140 tūkst. gyventojų). Miestas turtingas kultūriniu paveldu, o jo istorija siekia kelis tūkstantmečius. Miestą, pavadintą Eboracum, įkūrė romėnai 71 metais, o viduramžiais Jorkas klestėjo kaip vilnos prekybos centras.

Jorkas garsėja savo viduramžišku senamiesčiu, kuriame gausu senovinių medinių namų. Be to, lankytojus, miestas žavi ir gotikiniais bei Viktorijos laikų statiniais.

 

Lankytinos vietos Jorke:

 

Jorko katedra

Jorko katedra, arba York Minster (13 a.) yra viena įspūdingiausių gotikinių katedrų pasaulyje. Viduramžiais tai buvo didžiausia gotikinė bažnyčia Šiaurės Europoje. Katedra yra Jorko arkivyskupijos centras. Tai antras pagal svarbą Anglikonų bažnyčios centrų.

 

The Shambles

Tai – pagrindinė Jorko gatvė, aplink kurią spiečiasi istoriniai miesto pastatai, o taip pat ir daugybė parduotuvių, restoranų ir barų.

 


Jorkšyro muziejus

Šis muziejus garsėja įspūdinga fosilijų kolekcija. Čia eksponuojami archeologiniai ir geologiniai radiniai, kiti eksponatai supažindinantys su Jorkšyro istorija. (Įėjimas apie 7,50 GBP).

 

Jorviko vikingų centras 

Lankantis Jorke, verta užsukti į Jorvik vikingų centrą, kuris kviečia lankytojus pasivaikščioti po vikingų epochos (10 a.) gatveles ir susipažinti su karingųjų jūrininkų gyvenimu. Muziejuje eksponuojami vikingų laikų radiniai. Jorkas ir Dublinas kadaise buvo svarbiausi vikingų miestai Britų salose.

 

The York Dungeon

Tai – vieta adrenalino mėgėjams. Susipažinkite su Jorko istorija dalyvaudami interaktyvioje ekskursijoje. Ši ekskursija su teatro aktoriais ir specialiaisiais efektais privers pajusti šiurpuliukus. 80 minučių trukmės ekskursijos metu pristatoma 2000 metų Jorko istorija, tiksliau, jos tamsioji pusė. (Įėjimas – apie 16 GBP)

 

Kitos lankytinos vietos

Jorko pilies muziejus įsikūręs 18 a. kalėjime. Nacionalinis geležinkelio muziejus – vienas iš didžiausių šios srities muziejų pasaulyje. Šv. Marijos vienuolynas (13 a.)

 

 

Kelionių idėjos