Kelioniumanija.lt

Kembridžas (Cambridge) – Anglijos miestas, kurį garsina nuo 13 a. veikiantis prestižinis Kembridžo universitetas. Šį istorinį universitetą sudaro 31 koledžas. Seniausias koledžas – Peterhouse, įkurtas 1284 m. Kembridžo universitetas buvo įkurtas 1209 m. ir patenka į geriausių pasaulio universitetų penketuką. Mieste veikia du universtitetai – senasis Kembridžo universtitetas ir Anglia Ruskin universitetas, iš viso juose studijuoja per 30 tūkst. studentų.

Jau vikingų, kurie šias vietas pasiekė 9 amžiuje, laikais Kembridžas buvo svarbus prekybos centras. Vėliau miestas plėtojosi kaip vienas iš Anglijos mokslo centrų. Kembridžas įsikūręs prie Kemo (Cam) upės, apie 80 km į šiaurę nuo Londono. Mieste gyvena per 120 tūkst. gyventojų.

Kembridže gilias tradicijas turi Vasarvidžio šventė, taip pat birželį rengiama Braškių mugė (Strawberry Fair). Gegužę mieste šurmuliuoja tradicinė Alaus šventė (Cambridge Beer Festival), kuri yra antroji pagal dydį Anglijoje po Londono alaus festivalio.

 

Lankytinos vietos Kembridže:

 

Fitzwilliam Museum

Šiame muziejuje sukaupta daug retų eksponatų – keramikos dirbinių, rankraščių, ginklų, paveikslų ir įvairių senienų. Muziejaus lankymas yra nemokamas.

Kiti muziejai

Kembridže muziejų yra išties nemažai. Svarbiausi jų – tai Kembridžo technologijų muziejus, Kembridžo universiteto zoologijos muziejus, Kembridžo mokslų centras (interaktyviai supažindinantis su mokslu ir technologijomis), Archeologijos ir antropologijos muziejus, Skoto poliarinis muziejus (skirtas Arkties ir Antarktidos tyrinėjimams ir istorijai) ir kt.

Atodūsių tiltas

Tai tiltas per Kemo (Cam) upę, to paties pavadinimo tilto Venecijoje kopija. Vis tik, vienintelis šiuos tiltus siejantis dalykas yra tai, jog tai yra dengti tiltai.

Clare College tiltas

Tai – seniausias iš gausybės Kembridžo tiltų. Klasikinis tiltas buvo pastatytas 1639-40 m.