Kelioniumanija.lt

Oksfordas (Oxford) – tai pietinėje Anglijoje esantis miestas, išgarsintas Oksfordo universiteto. Manoma, jog šis prestižinis universitetas pradėjo kurtis dar 11 amžiuje. Oksfordas yra seniausias universitetinis miestas Didžiojoje Britanijoje.

Oksfordo universitetas yra seniausias universitetas angliškai kalbančioje pasaulio dalyje. Oksforde mokėsi daugybė pasaulio lyderių ir Nobelio premijos laureatų. Šio universiteto pastatai – vienas įspūdingiausių anglų architektūros pavyzdžių. Poetas M.Arnoldas kadaise Oksfordą pavadino „svajojančių bokštų miestu“, mat senuosius universiteto pastatus tarsi karūna puošia daugybė bokštelių.

Mieste iš tiesų galima pasivaikščioti pasaulio garsenybių pėdsakais, pavyzdžiui, pasėdėti po J.R.R.Tolkieno pamėgtu medžiu Botanikos sode.

Oksforde gyvena apie 150 tūkst. gyventojų, o nuo sostinės Londono miestas nutolęs apie 60 mylių. Netoli Oksfordo stūkso viena didingiausių Anglijos pilių – Blenheimo pilis, dar vadinama Anglijos Versaliu.

 

Lankytinos vietos Oksforde:

 

Kristaus bažnyčios koledžas 

Kristaus bažnyčios (Christ Church) koledžas – tai didžiausias iš 36 koledžų Oksforde, įkurtas 16 a. Šiame koledže esanti Didžioji menė įkvėpė Hario Poterio filmo kūrėjus.

 

Bodlio biblioteka

Bodlio biblioteka (Bodleian) buvo įkurta 14 a. Ši istorinė biblioteka yra ne tik didžiausia universtiteto biblioteka Jungtinėje Karalystėje, bet ir vienas gražiausių angliškosios gotikos stiliaus pavyzdžių. Bibliotekoje sukaupta apie 9 mln. knygų egzempliorių.

 

Šeldono teatras

Šeldono teatras (Sheldonian Theatre) buvo pastatytas 17 a. Nors kupolu pasipuošęs pastatas ir vadinamas teatru, spektaliai čia nevyksta, patalpos naudojamos universiteto reikmėms – susirinkimams ar paskaitoms, o taip pat čia vyksta koncertai.

 

Carfax bokštas

Carfax bokštas – buvusios 16 a. Šv. Martyno bažnyčios, kuri buvo nugriauta 19 a., varpinės bokštas. Užkilus į bokšto viršų galima pasigrožėti miesto panorama ir žymiosiomis Oksfordo pastatų bokštų smailėmis.

 

Oksfordo pilis

Oksfordo pilis taip pat gali pasigirti bokštu su apžvalgos aikštele. Be to, lankytojams siūloma nusileisti ir į pilies kriptą, kuriai jau per 900 metų. Pilyje rengiami turai su gidais, apsirėdžiusiais istoriniais kostiumais. (Įėjimas apie 9 svarai sterlingų).

 

Oksfordo botanikos sodas

Tai yra seniausias botanikos sodas Didžiojoje Britanijoje. 1621 m. įkurtame sode šiuo metu auga per 8000 augalų rūšių.

 

Oksforde įsikūrę muziejai: 

 

Pitt-Rivers muziejus

Pitt-Rivers Museum – tai muziejus, kuriame eksponuojamos etnografinės kolekcijos iš Afrikos ir Tolimųjų Rytų. Muziejus buvo įkurtas 1884 m., o jo pagrindinė kolekcija universtitetui buvo padovanota generolo Pitt Riverso. Įėjimas nemokamas.

 

Ašmolio muziejus

1683 m. įkurtas ir neseniai atnaujintas Ašmolio muziejus (Ashmolean) buvo pirmasis pasaulyje viešasis muziejus. Jame sukaupta vertinga archeologinių eksponatų nuo neolito laikų ir meno darbų kolekcija. Čia galima rasti ne tik Egipto mumijų ar romėnų skulptūrų, bet ir Rembranto, Rafaelio, Mikelandželo, Pikaso darbų. Apsilankymas muziejuje yra nemokamas.

 

Gamtos istorijos muziejus

Universitetinis gamtos istorijos muziejus įsikūręs įspūdingame Viktorijaus stiliaus pastate. Čia sukaupta didžiulė geologijos, zoologijos, minerologijos eksponatų kolekcija. Muziejaus lankymas yra nemokamas.

 

 

Kiti muziejai

Oksfordo muziejus supažindina su miestelio istorija. Modernaus meno muziejus-galerija (Modern Art Oxford) eksponuoja modernaus ir šiuolaikinio meno kūrinius.