Jungtiniai Arabų Emyratai

Kelioniumanija.lt

Oficialus pavadinimas

Jungtiniai Arabų Emyratai

Regionas

Artimieji Rytai

Sostinė

Abu Dabis

Didžiausi miestai

Dubajus, Šardža, Ainas

Šalis garsėja

Nafta, dirbtinėmis salomis

Plotas

83 600 km²

Gyventojų skaičius

3 mln.

Kalba

Arabų

Pinigai

Jungtinių Arabų Emyratų dirhamas (AED)

Informacija apie šalį

Jungtiniai Arabų Emyratai yra pietvakarių Azijoje, Artimuosiuose Rytuose. Šalis ribojasi su Omanu, Saudo Arabija bei Kataru. Krantus skalauja Persijos ir Omano įlankos.

Šalyje vyrauja dykumos, kurias margina oazės. Čia yra kalnų, bet žmonės sugeba vystyti ir žemdirbystę. Šaliai priklauso apie 200 salų. Miestai įsikūrę oazėse arba pakrantėse.

Jungtiniuose Arabų Emyratuose būdingos karštos ir drėgnos vasaros bei švelnios žiemos. Tinkamiausias laikas poilsiui yra nuo spalio iki gegužės. Tuo metu būna šiltos ir saulėtos dienos, o vakarai vėsūs. O vasarą temperatūra būna apie 40oC, karščiausiais liepos ir rugpjūčio mėnesiais gali būti ir 48oC.

Iki XX a. vid. Jungtiniai Arabų Emyratai buvo laikomi trečio pasaulio šalimi su silpna ekonomika. Bet viskas pasikeitė atradus naftą. Dabar šalyje yra vystomas turizmas, kad ji nebūtų tokia priklausomo nuo naftos kiekio.

Šalyje dominuoja islamo kultūra. Jungtiniai Arabų Emyratai yra svetinga šalis, gyventojai yra draugiški. Užsieniečiai yra gerbiami, bet to paties tikimasi ir iš užsieniečių.

Šalis sostinė yra Abu Dabis, kuris įsikūręs šiaurės centrinėje dalyje. Miestas yra finansinis, transporto ir komunikacijų centras. Jis papuoštas skveras ir fontanais, kurių yra apie 200.

Didžiausias šalies miestas yra Dubajus. Tai svarbus uostas ir verslo centras.

Rekomenduojame