Lietuvės atostogų Dubajuje šūkis: „Prabanga tikrai nevargina!“

Autorius: Astra Petkūnaitė | Kelionių manija , 2014, Birželio 05d.

Vietoje įprastų atostogų šiltame Europos kurorte, kelioniumanija.lt skaitytojams jau pažįstama vilnietė Kristina nusprendė išbandyti kitokį atostogų stilių. Moteris kartu su savo kolege išvyko į prabanga, turtais ir baltumu spindintį Dubajų. O mums, pasakodama apie savo kelionę, juokėsi: „Žinot, ką ten supratau? Prabanga tikrai nevargina!“

 

Kodėl šiais metais nusprendei – keliauju į Dubajų?
Idėją keliauti į Jungtinius Arabų Emyratus pakišo mano kolegė, mat norėjome tradicinę žiemos kelionę į kalnus iškeisti į šiltus kraštus. Ir taip idėja mūsų galvose brendo gerus metus. Kolegės sesers šeima gyvena Abu Dabyje, todėl būtent ten ir nusprendėme pasigaudyti taip išsiilgtos šilumos. 
Apie pačius Jungtinius Arabų Emyratus nieko nebuvau girdėjusi – niekas iš mano draugų dar ten nesilankė, nieko nepasakojo, todėl visą informaciją apie šalį gaudžiau internete. Koks tai kraštas, kas jame įdomaus ir pan. 
Labai norėjau pamatyti Dubajų. Pasakojimai apie jį skamba kaip tūkstančio ir vienos dienos pasaka. (Juokiasi.) Tai atrodė kažkas didingo, žibančio ir prabangaus, kur vietiniai vyrai vaikšto apsirengę baltais drabužiais, o moterys slepia savo veidus… Gal tiesiog savo galvoje susikūriau mitą apie šią šalį kaip apie kažką nepasiekiamo ar neįtikėtino, todėl labai norėjau ją pamatyti. 

Ir nenusivyliau, nors pirmas žvilgsnis išėjus iš oro uosto privertė susimąstyti, kur aš tai jau mačiau. (Šypsosi.) Prisiminiau Niujorką, dangoraižių gausą, didelius automobilius, kelių aukštų viadukus. Net pagalvės ir rozetės tokios pat kaip JAV. (Juokiasi.)

 

Ar planavote iš anksto, ką nuveiksite ir ką apžiūrėsite? Ar viską sprendėte vietoje?

Kadangi žinojome pas ką skrendame, pasikliovėme draugais ir jų planavimu. Pačios tik išreiškėme norą pasimėgauti vandeniu ir smėliu, o visa kita – kaip išeis. (Šypsosi.) Tad informacijos turėjome minimaliai. Buvo suplanuota pamatyti aukščiausią pasaulio pastatą Dubajuje, šokančius fontanus prie Dubajaus prekybos centro, vandens ir „Ferrari“ parkus, nes mūsų kompanijoje buvo daug vaikų. O visa kita vyko ekspromtu – paplūdimiai, prekybos centrai, naktinis gyvenimas…

 

3dubajus-sokantys-fontanai.jpg 

Šokantys fontanai, matomi iš aukščiausio pasaulyje pastato 

Tad ką jums pavyko aplankyti ir pamatyti?
Kaip jau minėjau, apsilankėme aukščiausiame pasaulio pastate, kuris yra Dubajuje. Jo aukštis – 829,8 metrai, o bilieto kaina – 105 litai. Taip pat užsukome į garsųjį Dubajaus prekybos centrą „Dubai Mall“, o ten jau gali vaikščioti valandų valandas. (Juokiasi.) Neišdildomą įspūdį paliko šeicho Zaido Didžioji mečetė. Jausmas, vaikštant ten, nerealus. Tai toks didis grožis… 

Palmių salos taip pat sužavėjo. Šie pusiasaliai − Džumeiros palmė, Deiros palmė ir Jebel Ali palmė – sukurti taip, kad simbolizuotų datulių palmę. Ir žinoma, mėgavomės naktiniu gyvenimu bei saule. Deginomės ir ilsėjomės Saadiyat paplūdimyje. Ten, susimokėjęs 35 litus, gauni gultą ir skėtį. Paplūdimyje yra persirengimo kabinos, dušai, daiktų saugojimo spintelės, budi gelbėtojai. Dar lankėmės „The Club“ – uždarame Dubajaus klube, kur jo nariai gali mėgautis sporto, laisvalaikio pramogomis. Darbo dienomis įėjimas kainuoja 49 litus, savaitgaliais – 98 litus.

 

3dubajus.jpg 

Vaizdai iš aukščiausio pasaulyje pastato 

Ar viskas atitiko lūkesčius? Gal kai kas nuvylė ar priešingai, maloniai nudžiugino?

Prieš kelionę įsivaizdavau prabangos, aukso ir tviskėjimo kupiną šalį. Ir viso to ten yra su kaupu ir tai visai netrukdo. Tad neabejotinai mūsų kelionės šūkis – „Prabanga nevargina“. (Juokiasi.) Ir visai nesvarbu, kas tai – malonus bendravimas, skanus maistas, žydras vanduo ar švara bei tvarka. Nes ten tikrai šaligatvius plauna kaip kad namuose grindis. (Šypsosi.) Žmonės malonūs, mandagūs ir paslaugūs, tad viskas „super“.

 

Ar ragavote vietinio maisto? Koks jis?

Vietinis maistas labai įvairus. Čia persipynusios filipiniečių, indų ir libaniečių kulinarinės tradicijos. Ten būnant būtina paragauti įvairiausiais būdais paruoštų jūros gėrybių. Tai – nepasakomas šviežumas, skanumas ir malonumas. (Juokiasi.) Vietiniai valgo labai daug daržovių, vaisių, o mėsa jiems tik kaip prieskonis prie patiekalų. Taip pat, ruošdami patiekalus, jie naudoja daug jogurto su daržovėmis. Kalbant apie gėrimus, ten jie geria vandenį ir šaltą arbatą, o štai alkoholinių gėrimų nė nesitikėkite – jų ten tiesiog nėra. (Šypsosi.) 

 

Dabar, grįžusi iš Dubajaus, kam rekomenduotum šį miestą?

Visiems! Juk tai dar vienas taškas žemėlapyje, kurį reikia pažymėti. (Šypsosi.) Jei patiks ši šalis – valio, o jei ne – tiesiog žinosite, kas joje jūsų nesužavėjo ir galėsite papasakoti kitiems. Manau, kad čia atvykus reikia išbandyti visas siūlomas kelionių progas, nes tada tikrai turėsite ką prisiminti. Šalis nėra labai pigi, bet ir ne brangiausia. Manau, kad pataupę ten nuvykti gali visi.

 

Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.