Kelioniumanija.lt

Ko gero kiekvienas yra girdėjęs apie Dubajų sklandančias legendas – tai prabanga ir puošnumu išsiskiriantis miestas. Dubajus įsikūręs Jungtiniuose Arabų Emyratuose ir populiarumu gerokai pranoksta  net šios šalies sostinę Abu Dabį. Turistų, čia plūstančių iš visų pasaulio kampelių, gretos kasmet didėja. Žmonės šią vietą renkasi pramogauti, atostogauti ar net apsipirkti. Turint omeny didžiulius lankytojų srautus nestebina ir atsiliepimų apie Dubajų gausa. Vieni jį pamilsta iš pirmo žvilgsnio, kiti geru žodžiu nemini, tačiau abejingas šiam miestui nelieka nė vienas. Pasaulyje Dubajus garsėja noru lyderiauti ir užimti nepralenkiamas pozicijas tiek kultūros, tiek ekonomikos bei kitose srityse. Kartais net juokaujama, jog kad ir kas būtų sugalvota, Dubajuje tai bus įgyvendinta kur kas didesniais mastais. (Tad ne veltui ir patį aukščiausią pastatą galima išvysti būtent čia, Dubajuje). Mieste yra daug poilsiui ir sportui skirtų vietų. Tinkamiausias laikas lankyti miestą yra spalio-balandžio mėnesiai, nes tuo metu temperatūra būna 20-30 laipsnių šilumos.

 

Dubajaus istorija

Prieš vos daugiau nei 20 metų šis miestas buvo tarsi Dievo užmirštas kampelis. Kelionė į Dubajų tuo metu nebūtų suviliojusios nė vieno turisto, mat čia nebuvo nei ką pamatyti, nei ką aplankyti. Visą miesto teritoriją dengė beribė dykuma. Tačiau daugelis įtarė, kad tokia padėtis laikina, todėl visiškai neatsitiktinai (po ilgai trukusių paieškų) Dubajuje buvo atrasta naftos.  Vieta, kur iki tol nebuvo nieko daugiau, tik galvijų ganyklos, tapo aukso kasykla. Tai, žinoma, neatpažįstamai pakeitė ne tik ekonominę miesto reikšmę, tačiau ir kraštovaizdį. Čia ėmė kilti dangoraižiai, vystytis verslas, po mažu įvairėjo ir gyventojų kontingentas. Šiuo metu vos 20 procentų Dubajuje gyvenančių žmonių yra vietiniai, likusi dalis – tai atsikėlėliai iš kitų valstybių. Iš tuščių smėlio dykumų Dubajus tapo milijonus gyventojų talpinančiu miestu, o Dubajaus lankytinų objektų sąrašas stebina įspūdingais objektais.

 

Pramogos Dubajuje

Nors Dubajui dažnai klijuojama dirbtinio miesto etiketė, tačiau pastarasis garsėja ir kultūros puoselėjimu. Iš gausybės turistams siūlomų pramogų išsiskiria galimybė susipažinti su laukiniais gyvūnais, pasimėgauti dykumos vaizdais safari metu, išmėginti savo jėgas kalnuose važinėjantis dviračiais ar palepinti akis žvalgantis po unikalių tekstilės gaminių lentynas. Ir žinoma – išmėginti hamamo procedūras.

 

Svarbiausios lankytinos vietos Dubajuje

Burj Khalifa. Burj Khalifa yra vienas žymiausių lankytinų objektų Dubajuje. Turistus stebina ne tiek šio pastato prabanga, kiek žinia, kad tai pats aukščiausias statinys pasaulyje. Dangoraižis siekia net 829 metrus, tad turbūt nenuostabu, kad pritraukia milijonus lankytojų. Juo pasigrožėti gali kiekvienas, tačiau norintiems pakliūti į Burj Khalifa vidų tenka paplūšėti. Bilietas į šį pastatą kainuoja apie 30 eurų, tačiau kaina dar ne vienintelis iššūkis. Jį įsigyti reikia mažiausiai diena prieš viešnagę, antraip gali tekti mokėti net keturis kartus brangiau. Kad ir kaip būtų, buvę Dubajuje tvirtina – galimybė pažvelgti į miestą pro šio dangoraižio langus tiesiog atima žadą.

 

Burj Dubai. Ne retai galima išgirsti, kad visos lankytinos vietos Dubajuje – dirbtinės. Toks yra ir greta milžino Burj Khalifa suformuotas ežeras Burj Dubai. Galbūt tai per daug nestebintų, jei ne ežere įrengti fontanai. Kiekvieną vakarą daugybė žmonių plūsta pažiūrėti žavingo jų šou. O pastaruosius ypač vilioja mintis, kad tai į didžiausią aukštį visame pasaulyje pakylanti vandens srovė. Susirinkusieji gali stebėti net iki 150 metrų siekiančius jos šuolius.

 

Burj al Arab. Galbūt tai nėra vienas tų objektų, kuriuos įprasta pamatyti lankytinų vietų sąraše, tačiau Dubajus būtent tuo ir išsiskiria – originaliais, niekur kitur nematytais sprendimais. Burj al Arab yra vienas iš jų. Tai vienintelis visame pasaulyje septynių žvaigždučių viešbutis, kurį pastatyti ir įrengti užsakovai negailėjo nei lėšų, nei laiko. Burj al Arab įsikūręs ne mažiau įspūdingoje vietoje, nei jis pats – dirbtinai suformuotoje Persijos įlankos saloje.

 

Ski Dubai. Galimybė mėgautis žiemos sportu uždarose patalpose jau nieko nestebina, tačiau šio pramogų parko plotas gali atimti žadą. Ski Dubai užima net 3000 kvadratinių metrų ir, be abejonės, yra didžiausias žiemos sporto pramogų parkas pasaulyje. Čia atvykę gali rasti įspūdingo ilgio nusileidimo trasas bei tramplinus, o taip pat aplankyti parko patalpose įsikūrusius pingvinus.

 

Dubajaus akvariumas. Jei svarstote, ką galima pamatyti Dubajuje – akvariumas yra kaip tik ta vieta, kurią turite aplankyti. 10 milijonų litrų akvariumas, kuriame gyvena tūkstančiai, daugiau nei 140 rūšių gyvūnai, kasdien pritraukia minias žmonių. Tai neįtikėtino dydžio – 50 metrų ilgio, 20 – pločio ir  11 metrų aukščio statinys. Viena iš egzotiškiausių pramogų, kuriomis galima pasimėgauti apsilankius Dubajaus akvariume – nardymas su rykliais.

 

Dubajaus paplūdimiai. Kad ir kokiu tikslu būtumėte atvykę į Dubajų, apsilankyti paplūdimyje tiesiog būtina. Kaip ir kitose srityse, taip ir čia, šis miestas yra nepralenkiamas. Gausybė paplūdimių yra skirstomi į privačius ir viešuosius, o pastarieji dar ir pagal veiklą, į kurią yra orientuoti. Paplūdimiuose galima aptikti naktinių klubų ar vandens sporto erdvių (ypač Dubajuje populiarios įvairios čiuožimo vandens paviršiumi atmainos, motorinės plaukimo priemonės bei nardymas). Žinoma, čia apstu ir ramių vietų, skirtų jaukiai pailsėti su šeima ar draugais.

 

Taip pat galite aplankyti Dubajaus nacionalinį muziejų, kupranugarių hipodromą, Al-Fahidi fortą, Dubajaus zoologijos sodą. Jei planuojate apsipirkti – geriausiai tiks Džumeiros rajonas.