Praktinė informacija

Kelioniumanija.lt

Mokesčiai. Paprastai visos kainos Kanadoje nurodomos be mokesčių, t.y. atitinkamas mokestis yra pridedamas kasoje. Mokesčio dydis priklauso nuo Kanados provincijos ir gali siekti nuo 6% iki 10%. Be to, pirkimo suma apmokestinama 7% prekių ir paslaugų mokesčiu. Nuo tam tikros sumos užsieniečiai gali susigrąžinti šiuos sumokėtus mokesčius.

Nakvynė. Kanadoje įrengta daugybė kempingų. Pigiausia yra apsistoti kempinguose ar bendrabučio tipo apgyvendinimo įstaigose. Kanada yra didelė ir daugumoje vietų – retai apgyvendinta. Dėl to keliaujant į rečiau apgyvendintas vietoves būtina pasidomėti apie galimybes ten apsistoti. Rekomenduojama iš anksto pasirūpinti, kur apsistosite didesniuose miestuose ir greta pagrindinių lankytinų vietų, ypač sezono metu.

Sezonai. Nors atskiruose šalies regionuose pagrindiniai turizmo sezonai skiriasi, tačiau bendrai daugiausia turistų Kanadą aplanko liepą ir rugpjūtį. Žiemą čia atvyksta palyginti mažai lankytojų.

Transportas. Keliauti po Kanadą viešuoju transportu, išskyrus didžiuosius miestus, yra gan sudėtinga: transporto sistema mažai apgyvendintose vietovėse silpnai išvystyta.

Automobiliai. Pamatyti Kanadą patogiausia keliaujant automobiliu. Nebent tik didžiuosiuose miestuose gali tekti susidurti su nepatogumais, visų pirma, dėl griežtų automobilių parkavimo taisyklių.

Autobusai. Daugumą didesnių miestelių galima pasiekti patogiais tarpmiestiniais autobusais. Yra keletas autobusų kompanijų.

Geležinkelių transportas. Kanadoje yra vos kelios geležinkelio linijos. Pagrindinė keleivinių traukinių kompanija – VIA Rail (www.viarail.ca). Yra ir kitų nedidelių traukinių kompanijų, kurios daugiausia siūlo apžvalginius maršrutus, pavyzdžiui, Polar Bear Expresses (Poliarinių meškų ekspresas, www.northlander.ca).

Oro transportas. Šalies viduje keliauti lėktuvu gali būti pakankamai brangu. Pagrindinis operatorius – Air Canada (www.aircanada.com).

Matavimo sistema. Kanadoje naudojama metrinė matavimo sistema.