Kenija

Kelioniumanija.lt

Oficialus pavadinimas

Kenijos Respublika

Regionas

Afrika

Sostinė

Nairobis

Didžiausi miestai

Mombasa, Nakuru, Kisumu

Šalis garsėja

Gamta, laukine gyvunija

Plotas

582 650 km²

Gyventojų skaičius

34 mln.

Kalba

Anglų

Pinigai

Kenijos šilingas

Informacija apie šalį

Kenija yra nuostabi šalis Rytų Afrikoje. Valstybė ribojasi su Somaliu, Etiopija, Sudanu, Tanzanija ir Uganda. Be to Kenijos krantus skalauja Indijos vandenynas.

10 % teritorijos užima įvairūs nacionaliniai parkai ir rezervatai, tad čia gamta tikrai nuostabi. Stebinanti laukinė gamta, balto smėlio paplūdimiai traukia ir žavi turistus. Visa Kenijos teritorija puikiai tinka mėgautis safari.

Kenijoje klimatas yra sausas arba pusiau sausas ir tik nedidelėje šalies teritorijoje yra pakankamai drėgmės vystyti žemės ūkį.

Šalyje gyvena labai įvairios etninės sudėties žmonės. Čia aptinkama daugiau nei 40 skirtingų genčių, kurios saugo ir naudoja savo kalbą bei kultūrą.

Kenija yra Rytų Afrikos finansinis ir verslo centras. Nairobis yra Kenijos sostinė. Miestas buvo įkurtas 1899 m. kaip geležinkelio stotelė. Kenijos sostine tapo 1963 m. Miestas įsikūręs apie 1700 m virš jūros lygio plokštikalnyje.

Lankantis šioje nuostabioje šalyje reikėtų paragauti ir ne tradicinių patiekalų. Nors Kenijoje maistas yra suderintų įvairių kultūrų tradicijų mišinys, bet prabangiuose restoranuose galima paragauti tokių patiekalų kaip kepsių iš zebro ar Afrikos tapyro.