Kelioniumanija.lt

Tūkstančiai flamingų būriuojasi ties Kenijos Nakuru ežeru. Dumbliais apaugęs ežeras tapo šių didingų paukščių, mėgstančių stovėti ant vienos kojos, namais. Jų ežero pakrantėse tiek daug, jog iš tolo atrodo tarsi rausva judanti masė.

 

Maždaug už 160 km nuo sostinės Nairobio telkšantis Nakuru ežeras palyginti seklus ir šiltas. Jo šarminis vanduo – puiki terpė dumbliams, kurie ir vilioja flamingus. Ši paukščiai yra vieninteliai, kurie maitinasi filtruodami vandenį, tarsi nukošdami  jame esančius smulkius gyvūnus bei augalų dalis. 

Be flamingų, ties Nakuru ežeru ir jo apylinkėse įkurtame nacionaliniame parke aptinkama apie 400 paukščių rūšių. Tad ežero pakrantėse įprasta išvysti beišbūriuojančius pelikanų, marabu būrius. Be to, aplinkui ganosi buivolai, galima išvysti raganosius bei kitus Afrikos safariuose įprastus gyvūnus.

 

Nakuru ežero apylinkėse nacionalinis parkas buvo į kurtas 1961 metais, o šiuo metu tai yra vienas labiausiai lankomų nacionalinių parkų Kenijoje. Išvertus iš masajų kalbos, Nakuru reiškia „dulkėta vieta“.