Kinija

Kelioniumanija.lt

Oficialus pavadinimas

Kinijos Liaudies Respublika

Regionas

Azija

Sostinė

Pekinas

Didžiausi miestai

Šanchajus, Pekinas, Čungcingas

Šalis garsėja

Kultūra

Plotas

9 596 960 km²

Gyventojų skaičius

1 mlrd. 313 mln.

Kalba

Kinų

Pinigai

Juanis (CNY) = 100 finių

Informacija apie šalį

Kinija išsidėsčiusi rytų Azijoje. Ji ribojasi su Afganistanu, Butanu, Mianmaru, Indija, Kazachstanu, Kirgizstanu, Laosu, Mongolija, Nepalu, Šiaurės Korėja, Pakistanu, Rusija, Tadžikistanu ir Vietnamu. Šalies krantus skalauja Rytų Kinijos, Pietų Kinijos, Geltonoji jūros ir vidinė Bo Hai jūra.

Kinija pagal gyventojų skaičių yra didžiausia valstybė pasaulyje, o pagal dydį ketvirta.

Kinijos teritorijoje yra giliausia pasaulyje sausa įduba – Turfanas. Ji yra 154 m žemiau jūros lygio. Be to Kinijoje yra ir pati aukščiausia viršukalnė pasaulyje – Everestas, dar vadinamas Džomolungma. Kalno aukštis yra 8850 m. Ilgiausia Kinijos ir Azijos upė yra Jangdzė. Jos ilgis yra apie 6300 km.

Šalyje klimatas yra labai įvairus. Čia ryškiai išsiskiria žemyninis, subtropinis ir tropinis klimatas.

Pekinas yra Kinijos sostinė. Mieste išvystytos įvairios pramonės sritys, menų amatai turi senas tradicijas. Pekine yra tarptautinis oro uostas, puikiai išvystytas transporto mazgas. Mieste daug teatrų, muziejų, galerijų.

Kinijos kultūra turi pasauliui reikšmingų pasiekimų. Jie sukūrė irigacinę žemdirbystę, specifinių hieroglifų kinų raštą. Kinai pradėjo lydyti metalus. Jie sukūrė popierių, šilką, kompasą, paraką, porcelianą, seismografą, rašalą, presą.

Šalis stebina savo kultūra, kuri tikrai labai skiriasi nuo europietiškos. Lankantis šalyje galima pasijusti kaip niekur kitur, tas neišdildomas įspūdis liks ilgam.