Honkongas (Hong Kong) – atskiras, tačiau priklausomas

Autorius: Kelionių manija , 2017, Gruodžio 19d.

Nors Honkongas (Hong Kong) laikomas atskira valstybe, iš tiesų tai Kinijos Liaudies Respublikai priklausantis specialusis administracinis regionas. Ilgą laiką (iki 1997 m.) Honkongas (Hong Kong) buvo Jungtinės Karalystės kolonija, o pagal susitarimą su Kinija, regionas turės išlaikyti autonomiją iki 2047 metų ir tik tuomet galės būti integruojamas į Kinijos Liaudies Respublikos sudėtį. Šiai dienai regionas patrauklus verslui dėl palankios mokesčių sistemos ir labai žemo korupcijos lygio. Čia taip pat yra svarbus oro uostas, kuris naudojamas tranzitui susisiekiant tarp Azijos ir Europos bei JAV.

Subtropinis klimatas verčia naudoti oro kondicionierius

Kelionės į Honkongą (Hong Kong) metu pajusite, kad be oro kondicionieriaus būtų kiek nekomfortišką. Šie naudojami visur, kur tik tai įmanoma, nes subtropinio klimato zonoje esančiame mieste vasaros būna ypatingai karštos. Net nakties metu temperatūra gali laikytis per 25 laipsnius šilumos. Tuo tarpu žiemą oras švelnus, dažniausiai laikosi apie 20 laipsnių šilumos, tik naktį termometrai rodo apie 10 laipsnių šilumos.

Viktorijos kalva norintiems žadą atimančių vaizdų

Norintys pasigrožėti Honkongu (Hong Kong) panorama turėtų užkopti į Viktorijos kalvos viršūnę. Atsiverianti panorama į mažą, tačiau tankiai apgyvendintą šalį tiesiog atima žadą, ypač vakare, kuomet dangoraižių languose dega šviesos. Dėmesio vertas ir natūralus grožis, istorinės, kultūrinės šalies vertybės, palikimas. O šalyje vykstantys festivaliai ypatingi – čia persipina senosios ir naujosios tradicijos, miestų gatvės tampa didele pramogų arena.

Kinų virtuvė su regioniniu prieskoniu

Mėgstantys kinų virtuvę Honkonge (Hong Kong) galės ją išmėginti šiek tiek kitaip. Vyraujantys kiniški patiekalai čia įgauna savitą skonį, būdingą tik šiam regionui. Kartu siūlomas ir puikus kitų Azijos virtuvių maistas bei patiekalai iš Vakarų, ypač prigijo greitasis maistas, kurį mėgsta skubantys Honkongo (Hong Kong) gyventojai.

Labai svarbų vaidmenį užima arbata. Ji ruošiama pagal tradicijas, yra vertinama. Kelionė į Honkongą (Hong Kong) turėtų būti puikia proga paragauti Wonton makaronų. Tai kažkas panašaus į makaronus su kukuliais, kurie įprastai būna iš krevečių, nors pasitaiko ir sumaišytų su kiauliena ar kita mėsa. Pietums kepama mėsa dažniausiai vadinama Siu mei. Tai Honkongo (Hong Kong) stiliumi ruošta mėsa, kurią dažnai pagardina traškus medaus padažo sluoksnis. Ant atviros ugnies kepama kiauliena, vištiena, mėgstama antis.

Atostogos Honkonge (Hong Kong) tikrai palepins Jus skaniais patiekalais, apie kuriuos, galbūt, išgirsite pirmą kartą. Egzotinių patiekalų gerbėjai galės pasimėgauti gyvačių ar ryklių mėsa, tačiau tai gana didelė prabanga.

Oro uosto svarba

Oro uostas labai svarbus tiek pačiam Honkongui (Hong Kong), tiek ir kitoms regiono šalims. Pigūs skrydžiai į Honkongą (Hong Kong) oro uostą pavertė labai užimtu, tačiau suteikia galimybę didesniam žmonių kiekiui pažinti pietryčių Aziją. Nors Honkongas (Hong Kong) dažnu atveju tėra tarpinė stotelė ar tik oro uostas persėdimui, tai šaliai padeda stiprinti ekonomiką ir savo svarbą užsienyje. Šį oro uostą, esantį saloje, ne vieną kartą geriausiu pripažino pasaulio oro uostus vertinantys ekspertai.

Iš oro uosto į miestą išvyksta autobusai, privatūs vežėjai, taksi. Iš Honkongo (Hong Kong) į kitas šalis ir jų įvairius miestus galima pakliūti keltais, kruizais. Greitaeigis katamaranas yra puiki priemonė pakliūti į Makao.

Po Honkongo (Hong Kong) patogu keliauti dviaukščiu tramvajumi, kurį vietiniai vadina „ding ding“. Geriausia alternatyva taksi. Čia taksi automobiliai švarūs, tvarkingi, patogūs. Tuo tarpu automobilių nuoma Honkonge (Hong Kong) retas atvejis dėl gana mažai erdvės automobiliams ir patogaus viešojo transporto. Visgi jei nuspręsite, skirtingai nei daugelyje Azijos šalių, Honkonge (Hong Kong) vairuoti nebus taip sunku, nes čia nėra tokio didelio chaoso.

Vietoj automobilio verčiau rinktis dviratį, nors miestas ir nėra pritaikytas šioms transporto priemonėmis. Tuo tarpu centrinėje dalyje puikiai viską pasieksite pėsčiomis. Tai maža zona, kurią apeiti galite greičiau nei per valandą. Pastebima, kad daugumai žmonių gali būti sunku ilgai vaikščioti dėl smogo, kuris Honkongą (Hong Kong) lydi visą laiką. Ypač saugotis turėtų tie, kurie turi kvėpavimo sutrikimų, serga astma ar yra įpratę prie ypač gryno oro.