Huanglongas: „geltonojo drakono“ kerai Kinijoje

Autorius: Kelionių manija , 2012, Rugpjūčio 06d.

„Geltonuoju drakonu“ pramintą tarpeklį, esantį Kinijos Sičuano provincijoje, supa vaizdingi Minšano kalnai, o ryškios unikalių geologinių darinių spalvos sukuria nežemišką atmosferą.

3 km aukštyje esantį slėnį dengia travertino (klintinio tufo) sluoksniai, virš kurių teka ir kaupiasi vanduo. Tarsi didžiulės žalios akys nedideli susikaupusio vandens ežerėliai mirguliuoja saulėje, sukurdami neįprastą kraštovaizdį. Savo forma slėnis primena drakoną, o ežerėliai tviska tarsi jo žvynai.

07huanglongas1.jpg

 

Pusketvirto kilometro nusidriekusiame tarpeklyje iš viso susiformavę per 3000 skirtingų dydžių ir formų ežerėlių. Čia galima išvysti įvairių spalvų vandens telkinukų – nuo ryškiai žalios ir dangaus mėlio iki gelsvos ir rusvos spalvos. Kraštovaizdį paįvairina ne tik vandens spalvų žaismas, bet ir kriokliai, terminių vandenų šaltiniai bei kaskados.

07huanglongas2.jpg

 

Be įspūdingų slėnį nusėjusių ežeriukų, Huanlongas gali pasigirti ir retų rūšių augalais bei gyvūnais, kurių tarpe yra ir didžioji panda.

07huanglongas3.jpg

Nuotr. sxc.hu

Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.