Kinija – viena seniausių šalių pasaulyje

Autorius: Kelionių manija , 2017, Gruodžio 20d.

Kinija ne tik pasižymi dideliu gyventojų skaičiumi (pirma pasaulyje) ir nemažu plotu (ketvirta pasaulyje), bet taip pat yra ir viena seniausių civilizacijų, kurios išskirtinė istorija ir kultūra traukia turistus iš viso pasaulio, o kinų virtuvė taip išplitus, kad ją galima rasti ko gero visame pasaulyje. Per daugybę metų besiformavusi valstybė patyrė labai daug ir iki šiol yra valdoma komunistinio rėžimo. Visgi, Kinija stipriai išaugo ekonomikoje ir pagal BVP lygiuojasi į lyderius, nors vienam gyventojui tenkanti dalis labai maža.

Keliaujant į Kiniją būtina pasiruošti

Kelionės į Kiniją metu galite susidurti su labai skirtingu klimatu jei keliausite po keletą miestų. Rytų Kinijoje vyrauja didmiesčiai, vidinės Mongolijos dalyje – stepės, o pietuose stūkso kalnai. Visos šios vietos turi sau būdingą klimatą, tad prieš vykstant būtina gerai peržvelgti maršrutą ir pasirūpinti tinkamomis priemonėmis, apranga.

Verta pasirūpinti ir navigacija, jos prireiks keliaujant po miestus ar tarp jų savarankiškai. Daugelis ženklų, stotelių pavadinimai, stotys ir kita informacija, kuri padėtų susiorientuoti, yra pateikta vietos kalba, užrašyta hieroglifais. Net jei ir pramoksite keletą žodžių, sugebėsite atskirti jų užrašymą, galite susidurti su skirtingomis tarmėmis, dialektais. Visgi populiariausia yra mandarinų kalba, kurią vartoja ir sostinės Pekino gyventojai.

Sunkiai įsivaizduojamo dydžio miestai

Lyginant su Lietuva, Kinijos miestai ją lenkia kelis kartus pagal gyventojų skaičių, o su priemiesčiais gali būti ir panašaus dydžio. Svarbiausias miestas šalyje – Pekinas. Tai ne tik sostinė, bet kartu ir kultūros centras. Turistų traukos objektu taip pat yra ir Šanchajus – didžiausias miestas šalyje. Kelionės į Kiniją taip pat vertėtų pamatyti ir Guangdouž, Sianą – senąjį šalies miestą, buvusį istorine Kinijos sostine.

Dideli kultūriniai pasiekimai

Dažniausiai atostogos Kinijoje padeda prisiminti, kokių didelių kultūrinių pasiekimų turi Kinija. Būtent Kinijoje atrastas rašalas, presas, o tikras kiniškas porcelianas ne tik labai brangus, bet ir labai vertinamas. Taip pat, kinai sukūrė specialų raštą, kuris sunkiai perprantamas užsieniečiams – hieroglifus. Iš čia kilo šilkas, iki šiol naudojamas popierius, o Europoje tik vėliau pavyko iš naujo sukurti Kinijoje jau naudotą kompasą, paraką. Ir tai tik maža dalelė to, ką sukūrė Kinija ir ką pamatysite nuvykę į ją.

Kinų virtuvė – plačiausiai paplitusi pasaulyje

Nors kinų virtuvė iš tiesų yra apibendrintas pavadinimas, o pasaulyje paplitusi daugiau Kantono virtuvė, tai labai populiari, visame pasaulyje gerai žinoma ir siūloma virtuvė. Kinų maistas anksčiau buvo populiaresnis ten, kur didesnė imigrantų iš Kinijos dalis, tačiau šiai dienai sunku rasti didesnį miestą, kuriame nebūtų virėjo kino ar kinų virtuvės gudrybių pramokusio vietos šefo. Atostogų Kinijoje metu galėsite pastebėti, jog skirtinguose miestuose siūlomi skirtingi patiekalai, skiriasi ir jų paruošimo būdas. Štai Pekine ko gero ragausite Pekino antį, o Sichuan krašte beveik visi patiekalai bus itin aštrūs.

Nuvykus į Kiniją tiesiog būtina sudalyvauti tradicinėje arbatos gėrimo ceremonijoje. Po šios patirties Jūsų požiūris į arbatą ir jos gėrimą gali pasikeisti iš esmės.

Nors ir labai tolima, tačiau lengvai pasiekiama

Kinija – tolima šalis, tačiau ją pasiekti nėra labai sunku. Pekinas, Šanchajus, Guangdžou – tai miestai, į kuriuos dažniausiai skrendama iš Europos. Pigūs skrydžiai į Kiniją taip pat nieko nebestebina, nes čia skraido nemažai biudžetinių oro linijų.

Po pačią Kiniją taip pat patogiausia keliauti lėktuvais, nes šalis yra ne tik tankiai apgyvendinta, bet ir didelė pagal plotą, atstumai tarp miestų nemaži. Visgi, jei Jūsų maršrutas sutampa su greitojo traukinio maršrutu – išmėginkite šį keliavimo būdą, kuris kai kuriais atvejais netgi patogesnis už skrydžius. Miestų viduje patogu keliauti metro, taksi ar autobusais, tačiau reikėtų atsižvelgti į konkretaus miesto transporto sistemą ir Jūsų kelionės tikslus. Vairuoti Kinijoje patiems nepavyks – tai leidžiama tik turintiems Kinijos vairuotojo pažymėjimą, nors gali ir galioti įvairių išlygų, paprasčiau bus pasinaudoti taksi ar privataus vairuotojo paslaugomis.

Kinija – puiki kelionių kryptis, rekomenduojama norintiems egzotinių, išskirtinių kelionių ar mėgstantiems Kinijos kultūrą, maistą ir besidomintiems jos istorija.