Kelioniumanija.lt

Sudžou (pinyin Sūzhōu) yra rytinėje Kinijos dalyje. Tai yra uostas prie Didžiojo kanalo.

Miestas, kuriame kadaise gyveno kinų elitas, dar vadinamas „rojumi žemėje“, „kinų sodų sostine“ ir „Tolimųjų Rytų Venecija“. Netgi daug ko mačiusiam žymiajam viduramžių keliautojui Markui Polui Kinijos rytuose esantis Sudžou paliko neišdildomą įspūdį: savo kelionių aprašymuose jis šį miestą pavadino vienu gražiausių visoje tuometinėje Azijoje.

Netoli Šanchajaus įsikūręs Sudžou neretai vadinamas ne tik „Tolimųjų Rytų Venecija“, bet ir „Kinijos Venecija“ dėl daugybės čia esančių kanalų, kurių krantus jungia apie 300 tiltų. Kanalais plaukioja tradiciniai puošnūs kinų laiveliai. Keliautojus į šį vieną seniausių Kinijos miestų traukia ir išpuoselėti sodai bei įspūdingos senovinės šventyklos.

Be daugybės romantiškų kanalų, Sudžou garsina ir klasikiniai kinų sodai, įkurti kilmingųjų rezidencijose. Šie sodai pripažinti vienu iš aukščiausių pasiekimų kraštovaizdžio formavime. Sodo augalų, formų, paviljonų, apšvietimo įmantrumas anuomet išreikšdavo savininko socialinę padėtį, tad pasiturintys kinai negailėdavo lėšų sodų įrengimui ir priežiūrai.

Tūkstantmetė tradicija puoselėti sodus, kuriuose kadaise kinų turtuoliai ieškodavo gamtos prieglobsčio, ramybės, dvasingumo, galimybės pamedituoti, pasivaikščioti, gyva ir šiandien. Ypatinga reikšmė teikiama gamtos ir žmogaus harmonijai. Kinų sodų kūrime vyrauja estetinės daoizmo bei budizmo idėjos.

Žymiausi Sudžou sodai – tai Džuodžengjuanas, Vangšijuanas, Šidzi, Liujuanas, Canglangtingas, Huansiušandžuangas. Sudžou soduose stebina ne tik išpuoselėtų augalų įvairovė, bet ir nedideli paviljonai, baseinėliai bei ežeriukai, romantiški tilteliai bei tuneliai, savo vietą radę akmenys ir paslaptingos olos.

Lankytinos vietos:

  • Kukliojo valdininko sodas.
  • Beisita pagoda pastatyta VI a., o XV-XVI a. perstatyta.
  • Zhuiguanta pagoda pastatyta III a.
  • Huqiu pagoda pastatyta VII a., X a. perstatyta.
  • Shuanta pagoda pastatyta X a.