Kelioniumanija.lt

Ayia Napa kurortas įsikūręs Kipro salos pietryčiuose ir garsėja nuostabiais paplūdimiais, triukšmingu naktiniu gyvenimu bei žuvies ir jūros gėrybių tavernų gausa. Tai, ko gero, populiariausias kurortas Kipro saloje.

Čia patenkinti bus ir ieškantys ramybės, kurie gali apsistoti kurorto pakraščiuose, ir ištroškę linksmybių, kurie gali šėlti centre visą parą. Ne veltui Ayia Napa kartais vadinama netgi kiprietiškąja Ibiza. 

Ties Ayia Napa jūros vandens temperatūra vasarą siekia apie +28°C, žiemą vandens temperatūra nukrinta iki +16°C. Dėl šilto vandens ir įspūdingo povandeninio pasaulio, pakrantės yra pamėgtos nardytojų.  

 

Lankytinos vietos Ayia Napoje:

 


Waterwold

Šis vandens pramogų parkas yra sukurtas pagal senovinius graikų mitinius veikėjus.

 

Ayia Napa vienuolynas 

Vienuolynas čia iškilo 15 amžiuje, kuomet Kipras buvo valdomas venecijiečių. Moterų vienuolynas buvo pavadintas Šventosios Napos, miškų globėjos vardu. Nuo šio vardo kilo ir miestelio pavadinimas. Vienuolynas išliko nesugriautas net ir salą valdant osmanams, ir tik 18 a. viduryje greta vienuolyno iškilo pirmoji sodyba, vėliau čia įsikūrė gyvenvietė. 

 

Cape Greco

Cape Greco vardu pavadintas įspūdingas kyšulys, esantis pakeliui link Protaro. Skaityti daugiau 

 

Nissi paplūdimys 

Tai vienas iš pagrindinių kurorto paplūdimių. 

 

Thalassa jūros muziejus

Šis muziejus buvo įkurtas 2005 m. Ayia Napos centre. Jame esantys eksponatai atskleidžia jūros reikšmę Kipro istorijoje. Seniausi eksponatai – 7000 metų istoriją menantys archeologiniai radiniai. Įėjimas – apie 4 EUR. 

 

Ayia Napa akvedukas

Ayia Napos savivaldybės ribose išlikę ir senovinio akveduko, kuris kadaise tiekė vandenį vienuolynui, griuvėsiai. Manoma, jog akvedukas čia buvo įrengtas dar romėnų laikais.