Kelioniumanija.lt

Pafosas (Paphos) – tai uostamiestis, kuriame yra daug jaukių restoranų, įsikūrusių pakrantėje. Miestas yra įskikūręs pietvakarinėje Kipro pakrantėje. Graikų-romėnų laikais maždaug 6 šimtmečius Pafosas buvo Kipro sostinė.

Pafosas yra įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą kaip pasaulio kultūros ir gamtinis lobynas. Pafosas taipogi garsėja kaip graikų meilės ir grožio deivės Afroditės gimtinė. Afroditės akmuo žymi vietą, kur iš jūros išniro ši deivė.

Šv. Povilo kolona žymi vietą, kur 46 m. atvykęs Šv. Povilas buvo negyvai nuplaktas už tai, kad mėgino skleisti krikščionybę. Mieste esantis etnografinis muziejus saugo eksponatus apie Kiprą nuo neolitinių laikų.

 

Lankytinos vietos Pafose:

 

Afroditės uola

Petra tou Romiou – tai Pafose esanti uola, praminta graikų meilės ir grožio deivės Afroditės vardu. Ši gamtos natūraliai suformuota vaizdinga pakrantė apipinta mitais ir legendomis. Anot legendos, būtent šioje vietoje Afroditė iškilusi iš jūros bangų. Netoliese esančiame Akamo pusiasalyje galima aplankyti dar vieną su šia deive susijusią vietovę – Afroditės maudykles. Netoli Latchi žvejų kaimelio esančioje natūralioje versmėje, tikima, maudydavosi pati grožio ir meilės deivė.

 

Pafoso archeologijos parkas

Kato Pafos – tai netoli Pafoso uosto esanti archeologinė vietovė, saugoma Unesco. Šioje vietovėje išlikę antikinio Asklepiono, Odeono, Agoros, Keturiasdešimties kolonų rūmų griuvėsiai, karališkasis nekropolis. Čia taip pat yra Vyno dievo Dionizo namai – tai 3 a. romėnų vila. Be to, išlikę ir daugiau romėnų vilų – Tesėjo, Ajono, Orfėjaus vilos. Įėjimas kainuoja apie 4,50 EUR

 

Pafoso viduramžių tvirtovė

Viduramžių tvirtovė stūkso Pafoso uoste, ji buvo pastatyta 13 amžiuje gynybiniais tikslais ir pakeitė čia buvusią bizantiečių tvirtovę. Vėliau čia viešpatavę venecijiečiai išardė tvirtovę, kad atėję osmanai negalėtų ja naudotis ir taip sustiprinti savo gynybinių pozicijų, tačiau osmanai tvirtovę atstatė 1780 m. Įėjimas kainuoja apie 2,50 EUR

 

Pafoso archeologijos muziejus

Jame saugomi Pafoso regione aptikti antikiniai radiniai (nuo neolito laikų iki 18 a.). Įėjimas kainuoja apie 2,50 EUR