Kelioniumanija.lt

Keliaujant į šiuos kalnus galima aplankyti kaimelius, kurie saugo savo stilių ir kultūrą. Troodos kalnai yra didžiausias kalnų masyvas Kipre, šie kalnai yra centrinėje šalies dalyje. Kaip ir galima tikėtis, nuo kalnų, iškilusių iki beveik 2 km aukščio, atsiveria puikios panoramos.

Troodos kalnų regione yra 9 bažnyčios ir 1 vienuolynas, kurie yra įtraukti į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Šios bizantinės bažnyčios yra žymios savo 12-14 a. freskomis. 

Be to, Troodos kalnuose išsibarstę nedideli autentiški kaimeliai su akmenimis grįstomis gatvelėmis ir tradicine architektūra. Juose išlikę kipriečių kultūros tradicijos, beveik nepakitę per daugelį metų. 

Troodos kalnų šlaituose nuo seno auginamos vynuogės, taip pat vaismedžiai.  

 

Lankytinos vietos Troodos kalnuose:

 

Kykkos vienuolynas 

Pastatytas 1092 m. Kykkos vienuolynas garsus jame saugomu Dievo motinos Marijos paveikslu, kurį nutapė vienas iš dvidešimties apaštalų šventasis Lukas. Tai turtingiausias ir prašmatniausiai išpuoštas Troodos regiono vienuolynas, įkurtas 1318 m aukštyje virš jūros lygio. 

Troodos kaimelis

Aukštai kalnuose, apie 1750 m aukštyje virš jūros lygio, įsikūręs Troodos kaimelis. Žiemą šis kaimelis tampa slidinėjimo centru, kadangi jis įsikūręs pačioje Olimpo kalno papėdėje, kurioje įrengtos 4 slidinėjimo trasos.

 

Olimpo viršūnė

1951 m aukščio Olimpo kalnas yra aukščiausia Kipro vieta.

 

Solea slėnis

Tai Troodos kalnų slėnis, kuris dar vadinamas „obuolių slėniu“. Slėnis driekiasi ties pagrindiniu keliu, einančiu per Troodos kalnyną nuo Nikosijos. Čia galima aplankyti vaizdingus Kakopetria, Spilia, Evrikhou ir kitus kaimelius. 

 

Marathasa slėnis

Tai – dar vienas vaizdingas Troodos kalnų slėnis, kurį bene labiausiai garsina čia auginamos vyšnios. Slėnis driekiasi šiauriniuose Troodos kalnų šlaituose. Šiame slėnyje verta sustoti vaizdinguose kaimeliuose – Pedoulas, Kalopanagiotis ir kt. Slėnyje yra trys iš 10 į Unesco paveldo sąrašą įtrauktų bizantietiškų bažnyčių – Panagia tou Matoulla (13 a.), Arkangelo Mykolo bažnyčia Pedoulas kaimelyje ir Agios Ioannis Lambadistis bažnyčia (Kalopanagiotis kaimelyje).

 

Krasochoria

Tai regionas, apimantis pietinius Troodos kalnyno šlaitus. Nenuostabu, jog tai puiki vieta nokti vynuogėms, dėl to čia auginami vynuogynai. Vyndarystės kultūra šio regiono kaimeliuose yra puoselėjama nuo senų senovės. Čia galima aplankyti vyno rūsius, o bene žymiausias šio regiono vynas – raudonas sausasis vynas. Pagindinis šio regiono kaimelis yra Omodos, kupinas siaurų akmenimis grįstų gatvelių. Kiti vaizdingi kaimeliai – Arsos, Foini, Lofou.