Kelioniumanija.lt

Larnaka – tai trečias pagal dydį miestas Kipre. Larnaka laikoma vienu seniausių Kipro miestų, čia žmonės gyvena jau daugiau nei 6000 metų. Pasakojama legenda, kad Larnaką įkūrė Nojaus anūkas Kitimas, ir pavadino ją Kitionu. Viduramžiais Larnaka buvo svarbus uostas, o Osmanų viešpatavimo laikais išlaikė savo svarbą regione. Dabar Larnaka yra vienas svarbiausių Kipro turizmo centrų. Vakarais miesto svečiai ir poilsiautojai mėgsta pasivaikščioti Larnakos paplūdimio promenada, apsodinta palmėmis. Larnakoje yra tarptautinis oro uostas.

Lankytinos vietos Larnakoje:
Larnakos viduramžių pilis

Pilis buvo pastatyta 12 amžiuje. Pilis lankytojams atvira kasdien.

 

Larnakos paplūdimio promenada 

Tai populiari pasivaikščiojimų alėja, apsodinta palmėmis. Aplinkui susispietę geriausi miesto viešbučiai, barai, restoranai, klubai.

 

Šv. Lazaro bažnyčia

Larnakos centre esanti Šventojo Lazaro (Agios Lazaros) bažnyčia buvo pastatyta 9 amžiuje. Tai vienas svarbiausių išlikusių Bizantijos epochos statinių Kipre. Osmanams 15-16 amžiuje užkariavus Kiprą, visos bažnyčios buvo paverstos mečetėmis. Larnakos miestelio gyventojai 1589 m. sumokėjo nemažą išpirką, kad Šv. Lazaro bažnyčia nebūtų sunaikinta. Bažnyčios bokštas buvo pastatytas tik 19 amžiaus viduryje.

Šv. Lazaras yra Larnakos miestelio globėjas. Bažnyčioje galima apsilankyti nemokamai, ji lankytojams yra atvira kasdien.

 

Larnakos druskos ežeras

Netoli Larnakos tyvuliuoja unikalus druskos ežeras. Žiemą šis ežeras yra svarbi paukščių migracijos vieta, daugiausia čia atskrenda flamingai. Iš viso ties ežeru migruoja apie 80 rūšių paukščių. Larnakos druskos ežeras įdomus dar ir tuo, jog kadaise tai buvo jūros dalis, o aplinkinėse kalvose yra randama 3-5 mln. metų senumo fosilijų, liudijančių, jog čia buvusi jūra.

Dar prieš 4 tūkstantmečius šis ežeras buvo natūralus jūros uostas, greta kurio buvo įsikūręs Hala Sultan Tekke miestas, kurį pirmame tūkstantmetyje prieš Kristų gyventojai apleido. Tuomet ir natūralus uostas virto tiesiog ežeru. Buvęs uostas buvo vienas svarbiausių uostų Viduržemio jūroje, per jį vyko svarbi tarptautinė prekyba.

Hala Sulton Tekke

Tai islamo šventykla, esanti prie Druskingojo ežero, netoli Larnakos. Hala Sultan Tekke mečetė buvo pastatyta 1760-1796 m.

 

Zenobia laivas

Tai viena labiausiai narų mėgiamų vietų ties Kipro krantais. Zenobia laivas nuskendo ties Larnakos krantais praėjusiame amžiuje, 42 metrų gylyje apie 1,5 km nuo kranto. Net ir nemėgstantys nardyti gali pamatyti šį laivą skenduolį plaukdami specialiais laivais (su permatomu dugnu) iš Larnakos uosto.

Chirokitija

Netoli Larnakos (už 35 km) yra Chirokitijos archeologinė vietovė, kuri yra saugoma Unesco. Tai neolito laikotarpio gyvenvietė.