Kelioniumanija.lt

Limasolis (Lemesosįsikūręs pietinėje pakrantėje ir yra antras pagal dydį šalyje. Kiekvienais metais mieste vyksta karnavalas, vyno festivalis, senovės graikų dramos festivalis, Yermasogeia gėlių festivalis, Šekspyro naktys.

Miesto paplūdimio ruožas driekiasi apie 16 km. Mieste yra Fasouri vandens pramogų ir atrakcionų parkas.

Limasolio regionas garsėja kaip vyndarystės centras. Čia galima apsilankyti vyno darykloje ir paragauti vietinių vynų.

Limasolis įsikūręs tarp dviejų antikinių miestų, kurių, deja, liko tik griuvėsiai – tai antikinis Amatusas ir Kourion archeologinė vietovė.

Limasolio klimatas yra subropinis-Viduržemio jūros, kuriam būdingos sausos ir karštos vasaros ir švelnios žiemos. Vidutinė oro temperatūra vasaros mėnesiais siekia apie +25-30°C. Net žiemos mėnesiais vidutinė oro temperatūra būna apie +13°C.

 

Lankytinos vietos Limasolyje:

 


Limasolio viduramžių pilis

Tai 14 a. pilis, esanti senamiestyje, netoli senojo uosto. Joje įrengtas Kipro Viduramžių muziejus, kuriame pristatomi šio laikotarpio dirbiniai, meno kūriniai.

Kolossi tvirtovė

Už keleto kilometrų nuo Limasolio esanti Kolossi pilis viduramžiais buvo valdovų rūmai, priklausę Šv.Jono ordino riteriams.

Kipro vyno muziejus

Erimi kaimelyje netoli Limasolio esantis Vyno muziejus supažindina su 5500 metų senumo Kipro vyndarystės kultūra. Čia eksponuojami senoviniai vyno gamybos prietaisai, vyno laikymo indai. Įėjimas – apie 4 EUR.

 

Fasouri Watermania vandens parkas

Limasolyje esantis vandens parkas įrengtas Polinezijos regiono tema. Tai populiariausias Kipro vandens parkas.