Kelioniumanija.lt

Nikosija yra Kipro sostinė ir didžiausias šalies miestas. Po 1974 m. turkų invazijos į Kiprą, miestas buvo padalintas į dvi dalis: šiaurinę – turkišką ir pietinę – graikišką.

Kipro salos centre įsikūrusi Nikosija yra vienintelė pasaulyje padalinta sostinė. Norint patekti į turkų kontroliuojamą Šiaurės Kiprą reikia gauti vizą. Turkiškai miestas vadinamas Lefkosija.

Salos sostine Nikosija laikoma nuo 9 amžiaus.

 

Lankytinos vietos Nikosijoje:

 


Selimiye mečetė

Vienu iš miesto simbolių tapusi mečetė iki 16 a. buvo Šv.Sofijos katedra. Ši mečetė yra šiaurinėje turkų kontroliuojamoje Nikosijos dalyje. Mieste iš viso priskaičiuojama per 50 mečečių ir bažnyčių.

 

Gynybinė siena 

Nikosijos senamiestį supanti gynybinė siena buvo pastatyta venecijiečių 1567-1570 m. Tai gynybinė miesto siena, kurios išlikę treji vartai – Famagustos, Pafoso ir Kyrenijos. Senamiestyje esanti Ledra gatvė yra pagrindinė miesto gatvė, viliojanti parduotuvėmis, restoranais ir barais.

 

Nikosijos muziejai

Nikosijoje įsikūrę keletas muziejų. Kipro muziejuje, kuris buvo įkurtas 1882 m. ir yra didžiausias šalyje, saugomi geriausi kipriečių archeologijos radiniai. Arkivyskupo rūmuose įsikūrusiame Bizantijos muziejuje eksponuojamos stačiatikių ikonos bei kiti religiniai 9-16 a. meno kūriniai. Leventis municipalinis muziejus supažindina su Nikosijos istorija nuo antikos iki šių dienų. Taip pat mieste įsikūrę Etnografijos, Nacionalinės kovos, Monetų ir kt. muziejai.