Praktinė informacija

Kelioniumanija.lt

Klimatas. Kirgizijoje klimatas yra žemyninis. Šalyje kritulių iškrenta nedaug. Per metus būna vidutiniškai 247 saulėtos dienos. Žemumose temperatūra sausio mėnesį būna nuo -6oC iki -4oC, o liepos mėnesį – +16-24oC. Aukštumose sausio mėnesio vidutinė temperatūra svyruoja nuo -20oC iki -14oC, o liepos mėnesį – nuo +8oC iki +12oC. Aukštumose žiemą iškrenta daug sniego.

Viza. Vykstant į Kirgiziją reikia gauti vizą. Vienkartinės vizos gavimas gali užtrukti apie 8 darbo dienas. Turistinė viza šalyje galioja 30 dienų, o su tranzitine viza šalyje galima išbūti 5 dienas.

Nakvynė. Kirgizijoje siūloma išskirtinė galimybė apsistoti jurtose. Kaimuose jų dar yra nemažai išlikę. Jurtas mėgsta turistai, nes tai didelė egzotika, tad šalyje jos yra madingos. Garbingiausia vieta yra jurtos priekis, kuris skirtas svečiams ir vyriausiems šeimos nariams. Jurtų vidus išpuoštas kilimais, pagalvėlėmis, spalvotais audiniais. Jurtos viršuje yra grotelės, kurios simbolizuoja ryšį su kosmosu. Po grotelėmis niekas niekada nesėda, nes ši vieta yra laikoma labai energetiškai stipria. Šios grotelės yra vaizduojamos net Kirgizijos vėliavoje.