Cano Cristales: penkių spalvų upė Kolumbijoje

Autorius: Kelionių manija , 2011, Balandžio 11d.

Gražiausia pasaulio upe, tekančia iš rojaus, praminta Cano Cristales savo vandenis plukdo Kolumbijoje, Serrania de la Macarena nacionaliniame parke. Visomis vaivorykštės spalvomis ši upė nusidažo tik kartą per metus – lietingojo ir sausojo periodo sandūroje.

 

kolumbija2.jpg

 

Ištisus metus Cano Cristales upės žalsvai rusvas vanduo niekuo nesiskiria nuo įprastų upių. Tačiau šios apie 20 m pločio ir 100 km ilgio upės spalvos „atgyja“ ir „pražysta“ tik esant tam tikram vandens lygiui. Upės dugną nukloję augalai ir dumbliai lietingo sezono metu esant gausiam vandens srautui negauna pakankamai saulės šviesos. Tuo tarpu sausuoju metų laiku upė pernelyg nusenka. Tad tik kartą metuose galima išvysti raudona, oranžine, geltona, žalia ir įvairiausiais jų atspalviais nusidažiusią upę. Geriausias metas tai padaryti – spalio-lapkričio mėnesiai.

 

kolumbija3.jpg

 

Ši Kolumbijos upė yra atokioje vietovėje, kurią pasiekti nėra paprasta. Norint pamatyti vaivorykštės spalvomis žaižaruojančią upę reikti vykti į La Macarena miestelį, kurį lengviausia pasiekti lėktuvu. Iš čia organizuojamos ekskursijos į Cano Cristales – paprastai jojama arkliais ar asilais, taip pat siūlomi žygiai pėsčiomis.

 

kolumbija4.jpg

 

Kurį laiką turistams buvo nerekomenduojama vykti į šį regioną dėl šiose atokiose vietovėse besislapstančių Kolumbijos partizanų.

kolumbija9.jpg


Taip pat skaitykite:

Rio Tinto – kraujo raudonumo upė Ispanijoje

Keli Mutu – spalvoti ugnikalnio kraterio ežerai

Purpuriniai kriokliai Ašikagos gėlių parke 

 

Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.